پیوندهای مرتبطعکسعکس
  1391/01/16

  دیدار فرماندهان نیروهای مسلح با فرمانده كل قوا

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح و مسئولان حوزه‌ی نمایندگی ولی فقیه، همه‌ی نیروهای مسلح را به حفظ و تقویت انگیزه‌های دینی و الهی در كنار ارتقاء آمادگی‌ها توصیه و تأكید كردند: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارای تجربه‌ی بسیار مهم و ارزشمند هشت سال دفاع مقدس هستند كه باید این تجربه‌ی گرانبها همواره مورد بازنگری و استفاده قرار گیرد.

  ایشان تجربه‌ی سال‌های دفاع مقدس را در تاریخ كشور كم‌نظیر خواندند و افزودند: در این هشت سال در واقع همه‌ی قدرت‌های دنیا اعم از شرق و غرب و كشورهای وابسته به آنها در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف‌آرایی كرده بودند و پیشرفته‌ترین تجهیزات را در اختیار رژیم بعثی عراق قرار دادند.

  رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: كشورهای غربی مدعی حقوق بشر و دموكراسی حتی از دادن سلاح‌های شیمیایی به رژیم بعث عراق دریغ نكردند تا شاید بتوانند نظام اسلامی و مردم ایران را به زانو درآورند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: با وجود همه‌ی این تلاش‌ها و حمایت‌ها، قدرت‌ها نتوانستند جمهوری اسلامی ایران را به زانو درآورند كه این فصل از تاریخ ایران، تجربه‌ای بسیار ارزشمند و بزرگ است و در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد.

  ایشان سعادت و پیشرفت ملت‌ها را در گرو صبر و استقامت برای عبور موفقیت‌آمیز از مقاطع تاریخی دانستند و تأكید كردند: ملت ایران با داشتن تجربه‌های گرانبهایی همچون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین موقعیت خوب امروز، قطعاً از مقطع كنونی نیز با سربلندی عبور خواهد كرد.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدهای دشمنان ملت ایران خاطرنشان كردند: كثرت تهدیدها نشان‌دهنده‌ی قدرت نظام اسلامی است، زیرا اگر جمهوری اسلامی قدرت و تأثیرگذاری بالایی نداشت، بدخواهان ملت ایران این‌گونه سراسیمه خود را به آب و آتش نمی‌زدند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود نقش نیروی انسانی را در نیروهای مسلح مهم ارزیابی كردند و بر لزوم قانع نبودن به پیشرفت‌های كنونی و حفظ روحیه‌ی دفاع مقدس تأكید نمودند.

  در ابتدای این دیدار، سردار سرلشگر فیروزآبادی -رئیس ستاد كل نیروهای مسلح- گزارشی از آمادگی‌های دفاعی این نیروها و برنامه‌های سال جدید بیان كرد.
   

  برچسب‌ها: اقتدار ملی؛ تجربه ملت ایران؛ تجربه‌های دفاع مقدس؛ دموكراسی غربی؛ حقوق بشر؛ نيروهای مسلح؛
  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی