1387/02/13

  ديدار رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدا و ايثارگران استان فارس

  حضرت آيت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز در ديدار پرشور هزاران نفر از خانواده های معظم شهيدان، جانبازان و ايثارگران استان فارس، تأكيد كردند: ملت بزرگ ايران با پايبندی به ارزشهای اسلامی و تلاش بی وقفه برای تحقق اهداف و آرمانهای ملی، راه نورانی شهيدان گرانقدر خود را ادامه می دهد و با رسيدن به اوج افتخار دنيوی و اخروی، قدرشناسی حقيقی خود را از «مجاهدت شهدای سرافراز و خانواده های عزيز آنان» اثبات می‌كند.

  حضرت آيت الله خامنه‌ای در اين ديدار كه در صحن مطهر امامزاده احمد بن موسی (ع) (شاهچراغ) در شيراز انجام شد، با اشاره به حوادث شگفت انگيز و بی نظيری كه در دوران مبارزه و انقلاب به وقوع پيوسته است افزودند: در ميان اين حوادث، «مسئله شهيد و شهادت»، يك استثناء به شمار می رود چرا كه همه ابعاد آن لبريز از شگفتی و نور است.

  ايشان «انگيزه شهيدان» برای مجاهدت در راه خدا، «شجاعت و حماسه آفرينی و فداكاری» آنان در ميدان نبرد، و «بيقراری و بی تابی برای ديدار معبودِ محبوب» را از جمله شگفتی های مسئله شهادت برشمردند و افزودند: «صبر و آرامش و استقامتِ خانواده های پرافتخار شهيدان» از ديگر مسائلی است كه انسان را حقيقتاً شگفت زده و متحير می‌كند.

  رهبر انقلاب اسلامی، شهيدان سربلند و خانواده های صبور آنان را دارای حقی بزرگ بر گردن ملت ايران دانستند و افزودند: شهدا، جانبازان، آزادگان، ايثارگران و خانواده های عزيز آنان، با پيشتازی و پيشگامی، راه سعادت و افتخار را در تاريخ اين سرزمين گشوده و ملت ايران را به ملتی با نشاط، مصمم و استقلال طلب تبديل كرده اند و تاريخِ ايران، اين حق را تا ابد فراموش نخواهد كرد.

  ايشان بيش از 14 هزار و پانصد شهيد استان فارس را نشانه هايی از عمق اعتقادات دينی مردم اين منطقه خواندند و افزودند: نَفَس گرم امام خمينی (رض) و معنويت شهيد بزرگوار آيت الله دستغيب، جوانان استان فارس را چنان به ميدان دفاع مقدس كشانده بود كه از اولين روزهای جنگ و در روزهای پرمخاطره هجوم و اشغال خرمشهر، اينجانب شاهد حماسه آفرينی جوانان شيرازی بودم و شجاعت و فداكاری جوانان استان فارس در تمامی سالهای جنگ تحميلی ادامه و گسترش يافت كه اين نيز، از شگفتی های برجسته انقلاب است.

  رهبر انقلاب اسلامی ماندگاری، گسترش و عمق يافتن برخی حوادث نظير عاشورا را در طول تاريخ، نشانه عظمت آن حوادث ارزيابی كردند و افزودند: انقلاب اسلامی و مسئله «شهيد و شهادت» نيز، از جمله رويدادهايی به شمار می روند كه عمق و جوهره آنها، روز به روز آشكارتر می شود.

  حضرت آيت الله خامنه‌ای با اشاره به اذعان دشمنان ملت ايران مبنی بر نفوذ و تأثيرگذاری روزافزون انقلاب اسلامی در دلهای ملتها تأكيد كردند: تهديد و عربده كشی دشمنان ايران اسلامی، به علت وحشت و هراسی است كه برجسته تر شدن و عمق يابی روزافزون انقلاب اسلامی در دل آنان ايجاد كرده است.

  ايشان با انتقاد از برخی انسانهای غافل يا نادان كه «انقلاب اسلامی، ياد امام و خون شهدا» را پايان يافته می خواندند افزودند: دشمنان نادان نيز روزی اين حرفها را باور كرده بودند اما اكنون پيشرفت و عظمت ملت ايران، يأس و نوميدی را برآنان حاكم كرده است.

  حضرت آيت الله خامنه‌ای انحصارطلبی و سلطه طلبی آمريكا و صهيونيزم را علت اصلی خصومت آنان با پيشرفتهای نظام اسلامی برشمردند و خاطرنشان كردند: بيگانگانِ زياده خواه، ايران را با «ذخائر و منابع بی پايان و موقعيت مهمش»، طعمه ای لذيذ می دانستند اما «بيداری ملت» و «درخشندگی استعداد جوان ايرانی در عرصه های مختلف علم و فناوری از جمله انرژی هسته ای»، آنان را نااميد و عصبانی كرده است.

  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: علت ناراحتی دولت امريكا، «سخنان بعضی مسئولان» يا «برخی سياستهای جمهوری اسلامی» نيست بلكه آنان از «هوشياری و انگيزه و همت ملت و جوانانش» در پيمودن راه افتخار كه همان راه شهداست، خشمگين و مضطربند.

  ايشان هر شهيد و جانباز را سنگر مستحكم استقامت ملت دانستند و افزودند: پدران، مادران، همسران، فرزندان، برادران، خواهران و همه وابستگان شهدا و جانبازان بايد به اين «پرچمهای عزت و سرافرازی»، افتخار كنند.

  رهبر انقلاب با تجليل از همسران جانبازان، صبر و فداكاری آنان را بسيار با ارزش و شايسته تكريم و احترام خواندند و با اشاره به درخشندگی فرزندان شهيدان استان فارس در عرصه های علم و دانش، افزودند: همسران شهيدان نيز با تربيت فرزندانی كه راه پرافتخار پدران خود را ادامه می دهند، آبرو و شخصيت والای همسران خود را حفظ می كنند و پروردگار كريم، قدردان مجاهده اين شيرزنان است.

  رهبر انقلاب اسلامی در پايان تأكيد كردند: آينده، متعلق به ملت بزرگ ايران است و مردم و مسئولان با تكيه بر عزم و استعداد جوانان اين سرزمين و در پرتو مشعلهای درخشانی كه خون شهيدان برافروخته، به بلندترين آرزوهای خود دست خواهد يافت.

  در ابتدای اين ديدار آقای دهقان رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران به 53 هزار شهيد، جانباز و آزاده استان فارس اشاره كرد و گفت: جامعه ايثارگران استان فارس ضمن حضور در عرصه های مختلف سازندگی و توسعه كشور، همچنان از عزت و اقتدار ايران اسلامی دفاع می‌كند.

  استان فارس بيش از 14 هزار و پانصد شهيد، 35 هزار جانباز و 2500 آزاده تقديم اسلام كرده است.

  همچنين خانم حسينی خواهر شهيد حسينی و همسر شهيد روزی طلب به رهبر معظم انقلاب خوش آمد گفت.

  در ادامه مراسم گروه سرود فرزندان شاهد و ايثارگر به اجرای برنامه پرداخت.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی