پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1386/10/15

دیدار پرشور مردم ابرکوه با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در چهارمین روز سفرشان به استان یزد در جمع پرشور مردم ابرکوه، احساس مسئولیت دولتمردان و مسئولان نظام در قبال مردم و همت و خودباوری ملی را دو عامل استمرار پیشرفت‌های کشور خواندند و با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس هشتم تأکید کردند: ملت زنده، جوان و پرانگیزه‌ی ایران، این انتخابات را برخلاف خواست بیگانگان به انتخاباتی پرشور و پرفروغ تبدیل خواهد کرد.
ایشان با تشکر صمیمانه از ابراز احساسات گرم مردم شهر باستانی و بسیار کهن ابرکوه، برخورداری مردم ایران از انگیزه‌های تحرک‌آفرین را از برکات انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: جوان و پرانگیزه بودن یک ملت، آینده‌ی آن کشور را تضمین می‌کند و روح ملت ایران به توفیق الهی، ‌ جوان و پرامید است.
رهبر انقلاب اسلامی فقدان احساس مسئولیت در مقابل مردم را از آفات دردناک رژیم گذشته خواندند و افزودند: دولتمردان آن رژیم فقط در مناطقی به دنبال کار بودند که برای خودشان سود و نفعی داشته باشد، اما انقلاب این عرف را عوض کرد و احساس مسئولیت و نگاه عادلانه در قبال مردم همه‌ی مناطق کشور را مهم‌ترین وظیفه‌ی دولتمردان قرار داد که تلاش دولت برای رسیدگی به شهرها و مناطق دور و نزدیک، نتیجه‌ی چنین احساس مسئولیتی است.
ایشان همت و خودباوری مردم را دومین عامل پیشرفت کشور دانستند و با اشاره به تلاش تبلیغاتی استعمار برای ایجاد احساس خودکم‌بینی در ملت ایران افزودند: انقلاب اسلامی فضای جامعه را از هوای آلوده‌ی خودکم‌بینی پاک کرد و ملت ایران امروز با تکیه بر اسلام و ایمان، استعدادهای درونی و تاریخ مشعشع و تابناک خود، مسیر پیشرفت را طی می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر تقویت نگاه امیدوارانه‌ی ملت به آینده افزودند: پس از انقلاب، پیشرفت‌های زیادی به دست آمده، اما این دستاوردها با توجه به شأن و جایگاه حقیقی ملت ایران، کافی نیست و برای دست‌یابی به این جایگاه رفیع، ‌ باید شتاب پیشرفت کشور را افزایش دهیم.
ایشان همت ملی را رمز استمرار توفیقات ملت و کشور برشمردند و افزودند: هرکس در هر جای این کشور پهناور و در هر شغلی مشغول کار است، باید در قبال پیشرفت ایران عزیز احساس وظیفه کند و با انجام‌دادن صحیح وظایف خویش، سهمش را در حرکت عمومی ملت برای دست‌یابی به اهداف و آرمان‌ها ایفا نماید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ارائه‌ی اسلامِ متناسب با زمان را از خدمات به‌یاد‌ماندنی ملت ایران به جامعه‌ی بشری ارزیابی کردند و افزودند: امروز تفکر پیشرفته‌ی سیاسی-اجتماعی اسلام که جمهوری اسلامی ایران آن را ارائه کرده است، می‌تواند راهنما و سرمشقی برای ملت‌های تشنه‌ی معنویت و سعادت باشد که اندیشمندان باانصاف جهان نیز بر این واقعیت صحه می‌گذارند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دولت حقاً و انصافاً به طور خستگی‌ناپذیر مشغول کار و تلاش است و علاوه بر خدمات مادی و عمرانی و رسیدگی به مشکلات مردم، با سربلندی و افتخار، شعارها و ارزش‌های انقلاب را مطرح می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عزم راسخ، حضور در صحنه و نشاط و تحرک ملت را مأیوس‌کننده‌ی طراحان توطئه‌های جهانی برشمردند و افزودند: ملت ایران در مقابل افکار عمومی و نگاه جهانیان در هیچ مسأله‌ای اظهار ضعف و عقب‌نشینی نخواهد کرد.
ایشان با تجلیل از ایستادگی مردم و مسئولان در موضوع هسته‌ای خاطرنشان کردند: این پایداری یک ضرورت و نیاز ملی است، چرا که اولاً اگر امروز تلاش برای بهره‌برداری از انرژی هسته‌ای را پیگیری نکنیم، از جهان عقب خواهیم ماند و ثانیاً هرگونه انفعال به دشمن جرأت پیشروی می‌بخشد. بنابراین همان‌گونه که آحاد ملت در سراسر کشور تکرار می‌کنند، دست‌یابی به این قدرت علمی و قدرت انرژی هسته‌ای حقیقتاً حق مسلّم ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین حضور گسترده در انتخابات ۲۴ اسفند را نمایش عزم راسخ و قدرت و تصمیم ملت ایران خواندند و افزودند: بیگانگان همیشه درصدد کم‌فروغ کردن انتخابات و بی‌اعتنایی مردم به صندوق‌های رأی بوده‌اند، اما مردم در انتخابات مجلس و انتخابات دیگر درست نقطه‌ی مقابل خواست آنان عمل کرده‌اند و با احساس مسئولیت بیشتر در صحنه حضور یافته‌اند که امیدواریم در انتخابات آتی نیز همین‌گونه باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات را میدان رقابت مثبت، پرشور و پرفایده برشمردند و با تأکید بر لزوم پرهیز شدید و کامل نامزدها و هوادارانشان از «بداخلاقی‌های انتخاباتی، بدگویی، تهمت و اهانت» افزودند: امیدواریم خداوند در انتخابات هشتمین دوره مجلس نیز به ملت ایران توفیق ادای وظیفه عنایت کند.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان رسیدگی به مشکلات مردم نجیب استان یزد و از جمله مردم صمیمی و خونگرم شهر ابرکوه را ضروری برشمردند و افزودند: کشور از امکانات، مسئولان دلسوز و نیروهای کارآمد خوبی برخوردار است و باید با برنامه‌ریزی، شتاب حل مشکلات و پیشرفت کشور را بیشتر کرد.
 
در ابتدای این دیدار که در ورزشگاه شهید پوراکبری شهر ابرکوه برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفوری –امام‌جمعه‌ی این شهر- ضمن خوش‌آمدگویی به رهبر انقلاب اسلامی، گزارشی از برخی مشکلات این شهر و از جمله کمبود آب را بیان کرد.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی