news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1385/08/23

دیدار رئیس مجلس لبنان و هیأتی از حزب‌الله لبنان و جنبش امل با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نبیه بری -رئیس مجلس لبنان- و هیأتی از حزب‌الله لبنان و جنبش امل، پیروزی مردم و مقاومت اسلامی لبنان در جنگ سی‌و‌سه روزه را مایه‌ی افتخار و سرافرازی مسلمانان دانستند و تأکید کردند: آن‌چه در این نبرد سی‌و‌سه روزه و در مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد، در دنیای عرب و اسلام سابقه نداشت و ابعاد این حرکت عظیم و ارزشمند در آینده بیش از گذشته مشخص خواهد شد.
ایشان چهره‌ی سید حسن نصرالله را در دنیای اسلام یک چهره‌ی استثنایی توصیف کردند و با قدردانی از نقش بسیار ممتاز آقای نبیه بری در مقاومت سی‌و‌سه روزه افزودند: آن‌چه زمینه‌ساز این پیروزی بزرگ شد، اتحاد و همدلی برادران حزب‌الله و امل بود و باید این وحدت و یگانگی مستحکم‌تر از گذشته ادامه یابد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که احتمال توطئه‌های سیاسی بزرگ برای کمرنگ‌کردن آثار این پیروزی بزرگ در لبنان از جانب آمریکا و رژیم صهیونیستی بسیار محتمل است، خاطرنشان کردند: مردم و مقاومت اسلامی لبنان باید برای هر احتمالی آماده باشند. البته امروز بیداری سیاسی در لبنان و روحیه‌ی مردم و مقاومت اسلامی و طرفداران آنان در دنیای اسلام بسیار بالاتر از قبل از جنگ سی‌و‌سه روزه است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این که روحیه‌ی دشمنان ملت لبنان بسیار ضعیف شده است، تصریح کردند: به یاری خداوند، لبنان نقطه‌ی شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.
ایشان مسائل سیاسی منطقه و جهان را نشان‌دهنده‌ی آغاز یک دوران جدید ارزیابی کردند و افزودند: امروز وضعیت آمریکا و سیاست‌های این کشور در دنیا و منطقه رو به شکست است و باید با عزم، توکل و عمل از این فرصت‌ها بیشترین استفاده را کرد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: موقعیت جمهوری اسلامی ایران نیز امروز بهتر و قوی‌تر از گذشته است و آفاق آینده‌ بسیار امیدوارکننده‌تر خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس مجالس آسیایی در تهران، آن را اقدامی ارزشمند دانستند.
 
در این دیدار که حداد عادل -رئیس مجلس شورای اسلامی- نیز حضور داشت، نبیه بری -رئیس مجلس لبنان- پیروزی مردم و مقاومت اسلامی را در جنگ سی‌و‌سه روزه مرهون ایستادگی و شجاعت جوانان، مقاومت در مقابل تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی، وحدت و یکپارچگی مردم لبنان و حمایت آنان از مقاومت اسلامی و اتحاد و همدلی گروه‌های مقاومت اسلامی دانست و افزود: پیروزی در جنگ سی‌و‌سه روزه نشان داد که عقیده و ایمان از هر سلاحی تأثیرگذار‌تر و کارآمدتر است.
وی ضمن بیان گوشه‌هایی از جنایات رژیم صهیونیستی در لبنان از سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای غربی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی انتقاد و خاطرنشان کرد: خداوند کید و مکر کسانی را که به دنبال خاورمیانه‌ی بزرگ بودند، به خودشان بازگرداند و تحولات اخیر آغاز فروپاشی امپراطوری آمریکا است.
رئیس مجلس لبنان افزود: پیروزی مردم و مقاومت اسلامی لبنان در جنگ سی‌و‌سه روزه تأثیر بسزایی در شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا داشت.
وی همچنین با قدردانی از حمایت‌های معنوی جمهوری اسلامی ایران از مردم لبنان تأکید کرد: اگرچه آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش دارند مانع از نفوذ معنوی ایران در منطقه شوند، اما در دوران جدید، جمهوری اسلامی ایران قدرت اصلی خواهد بود.

در این رابطه بخوانید :
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی