news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتصوتصوت
1381/11/28

دیدار جمعی از مردم‌ آذربایجان‌ شرقی با رهبر انقلاب

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ صبح‌ امروز در آستانه‌ سالگرد قیام‌ مردم‌ تبریز در ۲۹ بهمن‌ ۱۳۵۶ در دیدار پرشور هزاران‌ نفر از مردم‌ آذربایجان‌ شرقی، با تجلیل‌ از حضور مقتدرانه‌ و پرنشاط مردم‌ در راهپیمایی‌ سراسری‌ ۲۲ بهمن‌ تأکید کردند ملت‌ ایران‌ بار دیگر ثابت‌ کرد که‌ از مواضع‌ انقلابی‌ و اسلامی‌ خود، یک قدم‌ عقب‌ نخواهد نشست.

حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ با تبریک عید سعید غدیر و میلاد امام‌ هادی‌ (ع) «استقلال» را مسئله‌ اصلی‌ دعوای‌ ملت‌ ایران‌ و مراکز قدرت‌ جهانی‌ خواندند و افزودند: امسال‌ درحالیکه‌ سردمداران‌ آمریکا آرزو می‌کردند که‌ مردم‌ ایران‌ خاطره‌ پرشور انقلاب‌ را از یاد ببرند، مردم‌ در ۲۲ بهمن‌ در سراسر کشور به‌ خیابانها ریختند و به‌ دشمن‌ گفتند: ما اجازه‌ نمی‌دهیم‌ دزدان‌ سرگردنه‌ و وحشی‌هایی‌ که‌ لباس‌ متمدنانه‌ پوشیده‌اند بار دیگر بر ایران‌ مسلط شوند.

ایشان‌ آگاهی، هوشیاری، غیرت‌ دینی‌ و ملی، ایثارگری، وحدت‌ و پایداری‌ را موتور حرکت‌ مردم‌ ایران‌ برای‌ تحقق‌ اهداف‌ و آرمانهای‌ خود برشمردند و خاطر نشان‌ کردند: ملت‌ ایران‌ با تکیه‌ بر دین‌ وایمان‌ و فرهنگ‌ عمیق‌ خود و باپرورش‌ و تربیت‌ جوانان‌ پارسا، شجاع‌ و مومن، پرچم‌ انقلاب‌ را بعنوان‌ پرچم‌ عزت‌ خویش، همچنان‌ در اهتزاز نگه‌ می‌دارد و برخلاف‌ خواست‌ دشمن‌ سهل‌ انگاری‌ و کوتاهی‌ برخی‌ مسئولان‌ در بخشهای‌ مختلف‌ را بپای‌ انقلاب‌ نمی‌نویسد.

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ جوانان‌ ایران‌ را بهترین‌ جوانان‌ جهان‌ خواندند و خطاب‌ به‌ آنان‌ افزودند: عزیزان‌ من، این‌ کشور به‌ شما تعلق‌ دارد و اکنون‌ نوبت‌ شماست‌ که‌ پس‌ از فداکاریهای‌ پدران‌ و مادرانتان‌ در «دوران‌ انقلاب‌ و سالهای‌ پرفراز و نشیب‌ پس‌ از آن»، به‌ مجاهدت‌ و تلاش‌ برخیزید و خود را از لحاظ علمی، اخلاقی‌ و روحی‌ همیشه‌ آماده‌ نگه‌ دارید.

حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ افزودند:با همه‌ وجود به‌ نسل‌ جوان‌ اعتماد دارم‌ ومعتقدم‌ این‌ نسل‌ نقش‌ تاریخی‌ خود را در همه‌ امتحانات‌ دشوار ایفاء خواهد کرد.

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ همچنین‌ با تجلیل‌ از ایمان، فداکاری‌ و غیرت‌ دینی‌ و ملی‌ مردم‌ تبریز و منطقه‌ آذربایجان‌ درتاریخ‌ معاصر ایران، به‌ نقش‌ مهم‌ قیام‌ ۲۹ بهمن‌ در گسترش‌ حرکت‌ انقلاب‌ به‌ سراسرکشور اشاره‌ کردند وافزودند: آذربایجان‌ باشهیدان‌ والا مقامش‌ ازجمله‌ دو شهید محراب‌ آیت‌ الله‌ قاضی‌ و آیت‌الله‌ مدنی، شخصیتهای‌ برجسته‌ علمی‌ و روحانی‌ و مردم‌ همیشه‌ بیدار و غیور، نقش‌ ممتازی‌ در پیروزی‌ و تداوم‌ انقلاب‌ ایفا کرده‌ است.

ایشان‌ همچنین‌ در بخش‌ دیگری‌ از سخنانشان‌ با اشاره‌ به‌ فاش‌ شدن‌ دروغگوئی‌ حاکمان‌ امریکا در مورد دفاع‌ از حقوق‌ بشر و دموکراسی‌ و انساندوستی‌ خاطرنشان‌ کردند: همانگونه‌ که‌ اخیرا اعلام‌ شد امریکائیها درصدند یک امریکائی‌ را بعنوان‌ حاکم‌ عراق‌ تعیین‌ کنند و این‌ نشان‌ می‌دهد که‌ دولت‌ امریکا می‌خواهد کشور عراق‌ و مجموعه‌ منابع‌ انسانی‌ و مادی‌ آن‌ را یک جا در حلقوم‌ شرکتهای‌ صهیونیستی‌ و مراکز استکباری‌ بریزد، اما این‌ اهداف‌ بی‌تردید عملی‌ نخواهد شد.

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ تغییر نقشه‌ سیاسی‌ خاورمیانه‌ را از جمله‌ اهداف‌ امریکا در ماجرای‌ عراق‌ برشمردند و تأکید کردند ملتها در مقابل‌ اینگونه‌ زیاده‌خواهی‌ها، ایستادگی‌ می‌کنند و حتی‌ اگر دولت‌ امریکا از لحاظ ظاهری‌ بر عراق‌ مسلط شود در نهایت‌ ملت‌ عراق‌ او را از اریکه‌ قدرت‌ به‌ زیر خواهد کشید.

در این‌ دیدار قبل‌ از سخنان‌ مقام‌ معظم‌ رهبری، حجةالاسلام‌ و المسلمین‌ مجتهدشبستری‌ نماینده‌ ولی‌ فقیه‌ در آذربایجان‌ شرقی‌ و امام‌ جمعه‌ تبریز، به‌ تشریح‌ حضور مستمر مردم‌ این‌ منطقه‌ در دفاع‌ از اسلام‌ و انقلاب‌ و ایران‌ پرداخت‌ و گفت‌: مردم‌ آذربایجان‌ همچون‌ گذشته‌ آماده‌ ایثار و جانبازی‌ در راه‌ آرمانهای‌ والای‌ امام‌ خمینی‌ و شهیدان‌ انقلاب‌ هستند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی