1388/08/12

  پیام به هجدهمین اجلاس سراسری نماز

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به هجدهمین اجلاس سراسری نماز، نامگذاری اجلاس امسال به نام جوان را كاری سزاوار و پسندیده دانستند و تأكید كردند: آشنا كردن جوانان با صفا و بهجت نماز خدمت بزرگی به آنان، و به آینده ای است كه با عزم خود، آن را خواهند ساخت.
  متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:
   
  بسم‌الله الرحمن الرحيم
  نامگذاری اجلاس امساله‌ی نماز به نام جوانان، كاری بسزا و برآمده از نگاه درست به اين سرچشمه‌ی فياضِ ياد و راز و نياز است. دل و جانِ نيالوده‌ی جوان، آماده‌ترين كانونی است كه اين مِشكاتِ نور و حضور ميتواند در آن گرمی و روشنی بپراكند و راه سلوك و عروج معنوی را در ميانه‌ی كژ راهه‌ها، نمايان سازد. آشنا كردنِ جوانان، با صفا و بهجتی كه در نماز و ذكر هست، خدمتی بزرگ به آنان و به آينده‌ئی است كه بايد با دست توانا و عزم جوانانه‌ی آنان ساخته و پرداخته شود. سفارش اينجانب آن است كه مسجد را نيز همچون دلهای جوان، پاكيزه و پيراسته، و لبريز از شور و انگيزه‌ و نشاط كنيد. مسجد نيز بايد كانونی باشد كه مشكات نماز در آن بدرخشد و نور معرفت و محبت و اُنس و صفا از آن ساطع شود. امامان جماعت، هيئتهای امناء، خادمان موظف و متبرّع، هر يك بايد بخشی از اين كار بزرگ و اثرگذار را بر دوش خود حس كنند. توفيق همه‌ی دست‌اندركاران سلسله‌ی نشست‌های نماز مخصوصاً جناب حجت‌الاسلام قرائتی، مرد شايسته‌ی ثابت قدم و استوار را از خداوند متعال مسألت ميكنم.

  سيّدعلی خامنه‌ای
   12/آبان/1388

  در این رابطه بخوانید :
  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی