news/content
1378/06/26

پیام به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

فرزندان دانشجوی عزیزم‌

به شما درود می‌فرستم و نشست سالانه‌تان را گرامی می‌دارم. عزیزان، هرچه می‌گذرد این حقیقت، آشکار می‌شود که آینده‌ی ملت و میهن اسلامی ما، در گرو اراده‌هایی است که برخاسته از دانش و ایمان باشد. در گذشته‌ها هرچه بر ما رفته از فقدان یکی از این سه چیز بوده است: ایمان، علم، عزم و اراده‌یی که بر این دو متکی است.

شما در بهار زندگی خود به کسب دانش سرگرمید. اولاً این را مهم شمرید و هرچه می‌توانید از آن برخوردار شوید، ثانیاً عمق بخشیدن به ایمان و دست یافتن به معرفت دینی و مجاهدت برای حفظ طهارت و صفای دل نیز در جوانی از همیشه میسرتر است. در این نیز کوششی در خور بکار برید.

ثالثاً از مطالعه در وضع میهن عزیز خود و چالش بزرگی که ملت رشید و مؤمن و روشن‌بین ما بدان سرگرم است، غافل نمانید. این رابطه‌ی ذهنی، بی‌گمان عزم هر انسان آزاده و شرافتمندی را بر پیوستن به جهاد بزرگ ملت ایران در راه بنای آینده‌ی شامخش، مستحکم و بی‌تزلزل می‌سازد. شما و نسل جوان مؤمن و کارآمدی که در راه است، به خواست خدا بر همه‌ی بداندیشهایی که استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است، غلبه خواهید کرد؛ ان‌شاءاللَّه.

توفیقات الهی و دعای حضرت بقیةاللَّه (ارواحنافداه) را برای شما مسألت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای - 26/06/1378

 

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی