1371/10/11

  پيام تبريك به مناسبت سالروز ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السّلام)

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین امروز طی پیامی میلاد باسعادت حضرت عیسای مسیح و سال نو میلادی را به همه ی مسیحیان و مسلمانان جهان تبریك و تهنیت گفتند. متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:

  بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

  میلاد پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسای مسیح را به همه مسیحیان و مسلمانان مخصوصاً به هم میهنان مسیحی تبریك می گویم. این رسول مكرم مانند همه ی انبیاء عظام الهی مبشر سعادت بشر و حامل پرچم توحید و تكریم انسان بود و امروز بشریت بیش از همیشه به این پیام نجات بخش نیازمند است. امسال در منطقه بالكان جمعی از كسانی كه خود را به غلط به حضرت مسیح نسبت می دهند عید ولادت آن حامی مظلومان را با خون هزاران زن و كودك و مرد بی گناه مسلمان آلوده كردند و به ظلمی بزرگ دست زدند. شگفتا كه در سراسر جهان مسیحیت، هیچ كس از قدرتمندان حاضر نشد یك قدم درراه دعوت مسیح بردارد و برای نجات مظلومان بوسنیایی عملی به جد انجام دهد. دنیای تحت قدرت استكبار، دنیای فریفته به فرهنگ زر و زور ، دنیای آفت زده از تعالیم غرب، امروز نمی تواند این همه جنایت را با خونسردی تماشا كند و در همان حال خود راپیرو موسی، عیسی و محمد علیهم سلام الله و بركاته بداند، در بخش دیگری از همین دنیای گمراه صهیونیست های خون آشام فاجعه ی تازه ای آفریده اند. آنها چند صد تناز بهترین فرزندان فلسطین خونین را از خانه و میهن خود تبعید كرده اند. اكنون درزمستان سرد و در روز و شبهای ولادت مسیح نجات بخش، در اروپا و خاورمیانه، صربها و صهیونیستها كه منسوب به دو مذهب اند، با پیروی از مذهب زور و ظلم و استكبار، ‌دست به فاجعه سازی گشوده اند و جای آن است كه همه ی پیروان راستین ادیان توحیدی، همه ی مسلمانان و مسیحیان و یهودیان دلسوز به هركاری مناسب و ممكن برای مقابله با این جنایتها دست زنند. این است نشان پیروی از پیامبران و سپاس حقیقی میلاد مسعود حضرت مسیح.

  امید است الطاف الهی و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه پشتیبان كسانی باشد كه از دعوت عقل و دین پیروی می كنند.

  والسلام و علی عبادالله الصالحین
  11/10/1371
  سیدعلی خامنه ای

  برچسب‌ها: كرامت انسان؛
  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی