پیوندهای مرتبطعکس پوستریعکس پوستری
1391/07/06

پیام به مناسبت روز تجلیل از شهدا و ایثارگران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس و روز تجلیل از شهدا و ایثارگران، شهیدان را تجسّم شگفتی‌ها و زیبایی‌های دوران جهاد فی‌سبیل‌الله‌ خواندند و تصریح کردند: راز بزرگ پیروزی در همه‌ی میدان‌ها، ازخودگذشتگی است و انسان‌های ازخودگذشته و فداکارند که ملت‌های خود را به اوج شکوه و عظمت می‌رسانند.
متن پیام ایشان به این شرح است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
نام مبارک شهیدان بر پیشانی یکی از روزهای دفاع مقدس، این روز را همچون قلّه‌ی رفیع روزهای پرخاطره‌ی آن دوران، برجسته و ممتاز می‌سازد.
زیرا شهیدان خود، تجسّم شگفتی‌ها و زیبایی‌های دوران جهاد فی‌سبیل‌الله‌اند. راز بزرگ پیروزی در همه‌ی میدان‌ها، از خودگذشتگی است و انسان‌های ازخودگذشته و فداکارند که ملت‌های خود را به اوج شکوه و عظمت می‌رسانند. رهاشدن از تعلقات حقیر مادّی است که چنین انسان‌هایی را به آن‌چنان توانایی شگفت‌انگیز می‌رساند و قدرت فرامادّی به آنان می‌بخشد. شهیدان عزیز ما و خانواده‌های صبور و بزرگواران آنان که برای خدا از نفیس‌ترین داشته‌های عالم مادّی چشم پوشیدند، در صفوف مقدّم چنین انسان‌هایی قرار دارند.
سلام خدا و فرشتگان و بندگان صالح بر آنان باد.
سیّد علی خامنه‌ای
۶ مهر ۱۳۹۱

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی