[ بازگشت ] | [ چـاپ ]

مربوط به :بیانات در دیدار مردم اصفهان - 1395/08/26
عنوان فیش : مردم اصفهان, اصفهان, شهید بهشتی‏, شهید خرازی, شهید احمد کاظمی, شهید همت
کلیدواژه(ها) : مردم اصفهان, اصفهان, شهید بهشتی‏, شهید خرازی, شهید احمد کاظمی, شهید همت
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
اصفهان، شهر شهیدان بزرگ و نام‌آور؛ شهیدی مثل آیت‌ﷲ بهشتی در یک سمت، و [در سمت دیگر] شهدائی مثل شهید خرّازی و شهید همّت و شهید کاظمی و شهید ردّانی‌پور و بزرگان و نام‌آورانی که هرکدام از اینها میتوانند مشعلی باشند و راه یک ملّت را روشن کنند و باز کنند.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از کارگردانان سینما و تلویزیون‌ - 1385/03/23
عنوان فیش : شهید برونسی, شهید همت, شهید خرازی
کلیدواژه(ها) : شهید برونسی, شهید همت, شهید خرازی
نوع(ها) : فیش موضوعی

متن فیش :
این اوستا عبد الحسین بُرُنسی، یك جوان مشهدی بنّا، كه قبل از انقلاب یك بنّا بود و با بنده هم مرتبط بود، شرح حالش را نوشته‌اند و من توصیه می‌كنم و واقعاً دوست می‌دارم شماها بخوانید. من می‌ترسم این كتابها اصلًا دست شماها نرسد. اسم این كتاب «خاكهای نرم كوشك» است؛ قشنگ هم نوشته شده. ایشان اول جنگ وارد میدان نبرد شده بود و بنده هم هیچ خبری نداشتم. بعد از شهادتش، بعضی از دوستان ما كه به مجموعه‌های دانشگاهی و بسیج رفته بودند و با این جوان بی‌سواد- بی‌سواد به معنای مصطلح؛ البته سه، چهار سالی درس طلبگی خوانده بوده، مختصری هم مقدمات و ابتدایی و این‌ها را هم خوانده بوده- صحبت كرده بودند، می‌گفتند آن‌چنان برای این‌ها صحبت می‌كرده و حرف می‌زده كه دلهای همه‌ی این‌ها را در مشت می‌گرفته؛ به خاطر همین كه گفتم، یك معرفت درونی را، یك ادراك را، یك احساس صادقانه را و یك فهم از عالم وجود را منعكس می‌كرده؛ بعد هم بعد از شجاعتهای بسیار و حضور در میدانهای دشوار، به شهادت می‌رسد؛ كه حالا كاری به جزئیات آن ندارم. این زیباییهایی كه آدم در زندگی یك چنین آدمی یا شهید همت و شهید خرازی می‌تواند پیدا كند و یا اینهایی كه حالا هستند، نظیرش را شما كجا می‌توانید پیدا كنید؟ كجا می‌شود پیدا كرد

مربوط به :بیانات در دیدار مردم اصفهان‌ - 1380/08/08
عنوان فیش : شهید خرازی, شهید همت, شهید بهشتی‏, سیدحسن مدرس
کلیدواژه(ها) : شهید خرازی, شهید همت, شهید بهشتی‏, سیدحسن مدرس
نوع(ها) : فیش موضوعی

متن فیش :
از لحاظ جهاد شجاعانه، اصفهان نمونه است. جنگ هشت ساله و دوره دفاع مقدّس، نام اصفهان را در سرلوحه افتخارات انسانی خود دارد. فقط هم دوره دفاع مقدّس نیست؛ شهدای اصفهانی و نام‌آوران جانباخته از این مردم، در میدانهای مختلف این فداكاریها را كرده‌اند؛ شهید آیةاللَّه مدرّس در یك میدان، شهید آیةاللَّه بهشتی در یك میدان و شهید خرّازی و شهید همّت و امثال این عزیزان در میدان دیگر. این شهدای نامدار - كه فهرست طولانی ستارگان شهید این شهر و این استان را نمی‌شود به این آسانی فراهم كرد - آن‌چنان نام اصفهان را ابدی ساختند و در شمار برجسته‌ترین مناطق كشورمان از لحاظ جهاد شجاعانه ثبت كردند كه هیچ نقطه دیگری در این جهت، با این شهر و این استان رقابت نمی‌كند.