[ بازگشت ] | [ چـاپ ]

مربوط به :بیانات در دیدار مردم قم - 1395/10/19
عنوان فیش : ایمان مردم, مؤلّفه‌های قدرت ملی
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم, مؤلّفه‌های قدرت ملی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ایمان دینی جزو مهم‌ترین عناصر مقاومت و تحرّک این کشور است؛ مال امروز هم نیست، از ۱۳۰ ، ۱۴۰ سال پیش به این‌طرف، هر حرکتی در این کشور انجام گرفته است که اثرگذار، جریان‌ساز و مؤثّر بوده است، عنصر ایمان دینی حرف اوّل را در آن میزده است.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم قم - 1395/10/19
عنوان فیش : ایمان مردم, مؤلّفه‌های قدرت ملی
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم, مؤلّفه‌های قدرت ملی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
انگیزه‌ی دینی و انگیزه‌ی ایمانی یک عامل اقتدار است. این را باید نگه داشت، با این دشمنی میکنند.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم قم - 1395/10/19
عنوان فیش : ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
آن که ایران را دوست دارد، باید بداند حمله‌ی به ایمانِ اسلامیِ جوانان، یک خیانت به ایران است.

مربوط به :بیانات در دیدار نیروهای مسلح منطقه‌ی شمال کشور و خانواده‌های آنان - 1391/06/28
عنوان فیش :نقش‌آفرینی توده‌های مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر ایمان
کلیدواژه(ها) : تاریخ مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی, نقش مردم در انقلاب اسلامی, حضور مردم در انقلاب اسلامی, حضور مردم در صحنه, بیداری اسلامی, ایمان مردم, تحلیل کلان انقلاب اسلامی, پیروزی انقلاب اسلامی 57, اثرات انقلاب اسلامی, اتکای نظام اسلامی به مردم, استقلال جمهوری اسلامی
نوع(ها) : روایت تاریخی

متن فیش :
امروز در تعدادی از كشورهای دنیای اسلام، بیداری اسلامی دارد خودش را نشان میدهد و خیلی هم چیز مباركی است و ما هم از اول از آن استقبال كردیم؛ اما فرقها زیاد است. در انقلاب ما، در حركت عمومی ملت ما، در سرتاسر این كشور بزرگ شاید روستائی نبود، شهر كوچكی نبود كه در او شعبه‌ای از این شعله‌ی مقدس چشمها را خیره نكند. همه جا، سرتاسر كشور یك شعار، یك مطالبه، یك همت بر همه‌ی دلها و ذهنها حاكم بود. مردم به معنای واقعی كلمه این بار سنگین را با جسمهای خودشان، با روحهای خودشان، با دلهای خودشان بلند كردند. توی خیابانها مردم با جسم خودشان در مقابله‌ی با طاغوت حاضر شدند؛ در دنیا هم چنین چیزی سابقه نداشت.
یكی از رهبران معروف دنیا كه نمیخواهم اسم بیاورم، آمد ایران. من برای او تشریح كردم كه چگونه انقلاب اسلامی پیروز شد؛ نه كودتای نظامی شد، نه افسران جوانی آن طور كه در دنیا معمول بود آمدند میدان كه رژیم طاغوت را سرنگون كنند، نه احزاب سیاسی فعالیتی میتوانستند بكنند یا كردند، نه نخبگان نقش مهمی داشتند، نقش مال توده‌ی مردم بود، آن هم نه با سلاح. شما امروز نگاه كنید توی بعضی از این كشورها، توده‌ی مردم برای پیشبرد كارهاشان سلاح دستشان است؛ دست ملت ایران سلاح نبود. با دست خالی، با جسم خودشان آمدند وسط میدان. دل خودشان را، قلب خودشان را، خون خودشان را كف دست گرفتند آمدند میدان. خب این بدون ایمان نمیشود؛ این بدون یك ایمان عمیق امكان ندارد. این ایمان عمیق در بین مردم گسترده شد، آمدند وسط میدان، و خون بر شمشیر پیروز شد و این طبیعتِ همه جاست؛ همه جا همین جور است. هرجا ملتها حاضر به فداكاری باشند، جانشان را كف دست بگیرند، بیایند، هیچ قدرتی در مقابل آنها یارای مقاومت ندارد. همیشه خون بر شمشیر پیروز میشود، وقتی ملتها بیایند وسط. من وقتی برای آن رهبر آفریقائی پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح كردم، براش خیلی جالب بود، خیلی تازه بود. رفت، بعد از اندكی دیدم در داخل كشور خودش همین حركت مردمی راه افتاد، احساس كردم الهام گرفته‌ی از رفتار امام بزرگوار ماست، رفتار ملت ایران است و پیروز هم شد. او بر یكی از قدرتهای بزرگ زورگوی مسلط خبیث عالم توانست پیروز بشود و كشورش را نجات داد.
این وضعیت ملت ایران بود؛ همه آمدند توی میدان. برای همین هم از روز اول مسئولین كشور احساس نكردند كه مجبورند حرف زیادی و توقع زیادی قدرتهای بزرگ را قبول بكنند. شما خیال نكنید اینی كه حالا فلان كشوری كه تازه انقلاب كرده، آمریكائی‌ها فشار می‌آورند، غربیها فشار می‌آورند، مسئولینشان را وادار به یك موضعگیریهائی میكنند، این در ایران نبود؛ چرا، این‌جا هم بود. این‌جا هم همین فشارها وجود داشت، كسی به این فشارها اعتنا نمیكرد، احتیاج نداشت. مسئولین كشور متكی بودند به اراده‌ی مردم، به ایمان مردم، خاطرشان جمع بود كه این میدان پر از انسانهای با عزم و اراده و همراه با شعور كامل است. این بود، احتیاجی نبود. تا امروز هم همین است. امروز هم نظام جمهوری اسلامی به حول و قوّه‌ی الهی، خودش را مجبور نمی‌بیند كه حرف هیچ ابرقدرتی را، خواست هیچ قدرت سلطه‌گر و مداخله‌گری را قبول بكند. هرچه كه به صلاحش بود، آن را میپذیرد و عمل میكند، هرچه به صلاحش نبود، آن را به یك كناری می‌اندازد، ولو همه‌ی قدرتهای عالم عصبانی بشوند، خشمگین بشوند؛ سیاست این است. این، به خاطر اتكا به ایمان مردم است.

مربوط به :بیانات در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت ۹ دی - 1390/09/21
عنوان فیش :وجود عنصر ایمان دینی در ماجرای 9 دی
کلیدواژه(ها) : حماسه نهم دی, حضور مردم در صحنه, ایمان, ایمان مردم, عمل صالح
نوع(ها) : قرآن

متن فیش :
در قضیه‌ی 9 دی سال 88 یک نکته اساسی است و آن نکته برمیگردد به هویت انقلاب و ماهیت انقلاب. یعنی همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بی‌نظیرِ تاریخی در سال 57، همان روح در ماجرای 9 دی نشان داده شد؛ کمااینکه در قضایای گوناگونِ دیگر هم نشان داده شده، لیکن در 9 دی به شکل بارزی نشان داده شد؛ به طوری که جای انکار و تردید و تأمل برای هیچ کس از بدخواهان و دوستان و دشمنان و دیگران باقی نگذارد. آن روح چه بود؟ روح دیانتِ حاکم بر دلهای مردم بود. پس اینجا ما دو تا عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر، عنصر مردم است؛ که مردم در هر کشوری، در هر جامعه‌ای، اگر چنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند، میتوانند همه‌ی مشکلات را حل کنند. یعنی بزرگترین کوه‌ها در مقابل حضور مردم از بین میرود؛ میتوانند کوه‌های بزرگ را جابه‌جا کنند. این یک حقیقت آشکاری است که بسیاری از تحلیلگران اجتماعی در کشورهای اسلامی و دیگر کشورها آن را درست لمس نکردند، درک نکردند؛ ما این را لمس کردیم. هنر بزرگ امام بزرگوار ما هم همین بود.
(...)
عنصر دوم هم عنصر ایمان دینی مردم است. ایمان دینی، آن معجزه‌گری است که قادر است اولاً همه‌ی مردم را بسیج کند و بیاورد، ثانیاً آنها را در صحنه نگه دارد، و ثالثاً سختی‌ها را برای آنها هموار و آسان کند؛ هیچ ایمان دیگری این خصوصیت را ندارد. «ایمان دینی میگوید شما اگر چنانچه فائق شدید و پیش بردید، پیروزید؛ اگر کشته هم شدید، پیروزید؛»(1) اگر زندان هم افتادید، پیروزید؛ چون به وظیفه عمل کردید. وقتی کسی یک چنین اعتقاد و ایمانی داشت، دیگر شکست برایش معنا ندارد؛ لذا وارد میدان میشود. این همان عاملی است که در صدر اسلام هم اثر کرد، در انقلاب ما هم اثر کرد؛ 9 دی این را نشان داد. 9 دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت؛ یعنی مردم احساس وظیفه‌ی دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالحِ خودشان را انجام دادند. عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند، بگویند مردم ایران اینند. با این حرکت مردم، آن حجم عظیم تبلیغات دشمن که میخواست فتنه‌گران را مردم ایران معرفی کند و اینجور نشان بدهد که مردم ایران از انقلابشان، از نظامشان برگشتند، بکلی نقش بر آب شد؛ یعنی مردم نشان دادند که این، مردم ایران است.
1 ) سوره مبارکه التوبة آیه 52
قُل هَل تَرَبَّصونَ بِنا إِلّا إِحدَى الحُسنَيَينِ ۖ وَنَحنُ نَتَرَبَّصُ بِكُم أَن يُصيبَكُمُ اللَّهُ بِعَذابٍ مِن عِندِهِ أَو بِأَيدينا ۖ فَتَرَبَّصوا إِنّا مَعَكُم مُتَرَبِّصونَ
ترجمه :
بگو: «آیا درباره ما، جز یکی از دو نیکی را انتظار دارید؟! (: یا پیروزی یا شهادت) ولی ما انتظار داریم که خداوند، عذابی از سوی خودش (در آن جهان) به شما برساند، یا (در این جهان) به دست ما (مجازات شوید) اکنون که چنین است، شما انتظار بکشید، ما هم با شما انتظار می‌کشیم!»


مربوط به :بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی - 1389/03/18
عنوان فیش : نشاط ملی, ایمان, ایمان مردم, عقاید اسلامی, پایبندی مردم ایران به دین, پایبندی به اسلام, اعتماد به نفس ملی, اعتماد به نفس, مشکلات سر راه, اعتماد به خدا
کلیدواژه(ها) : نشاط ملی, ایمان, ایمان مردم, عقاید اسلامی, پایبندی مردم ایران به دین, پایبندی به اسلام, اعتماد به نفس ملی, اعتماد به نفس, مشکلات سر راه, اعتماد به خدا
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ملتی كه بانشاط و باایمان باشد، ملتی كه اسلام را از بن دندان قبول داشته باشد، ملتی كه خود را باور داشته باشد، به خدای خود اعتماد داشته باشد، هیچ مانعی نمیتواند از پیمودن راه كمال در برابر او جلوگیری كند.

مربوط به :بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در افتتاحیه‌ی همایش غزه‌ - 1388/12/08
عنوان فیش : حسن ظن به خدا, وعده‌های الهی, تقویت روحیه‌‌ی دینی مردم, ایمان, ایمان مردم, توکل به خدا
کلیدواژه(ها) : حسن ظن به خدا, وعده‌های الهی, تقویت روحیه‌‌ی دینی مردم, ایمان, ایمان مردم, توکل به خدا
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
روحیه‌ی دین را و ایمان حقیقی به وعده‌ی الهی و توكل به خدای متعال را باید در مردم تقویت كنید؛ حسن ظن به خدای متعال و به وعده‌ی الهی را باید در مردم تقویت كنید.

مربوط به :دیدار مردم مازندران در سالگرد حماسه شش بهمن - 1388/11/06
عنوان فیش :قضیه ششم بهمن آمل؛ درسی برای امروز و آینده ملت ایران
کلیدواژه(ها) : حماسه ششم بهمن آمل, عملکرد ضدانقلاب, فعالیتهای گروهکها علیه نظام اسلامی, حمایت مردم از نظام اسلامی, معارضه با نظام اسلامی, ایستادگی در مقابل انقلاب, اغتشاشگری, ایمان مردم, تاریخ شکل‌گیری و تثبیت جمهوری اسلامی, فعالیتهای گروهکها علیه نظام اسلامی, دشمنان نظام
نوع(ها) : روایت تاریخی

متن فیش :
قضیه‌ی ششم بهمن آنقدر اهمیت داشت كه امام بزرگوار ما آن را در وصیتنامه‌ی تاریخی خود هم مندرج كردند، آن را یادگار گذاشتند؛ یعنی فراموش نشود. حالا چرا فراموش نشود؟ برای اینكه حوادث تاریخی، هم درس است، هم عبرت است. قضایای جاری بر یك ملت، قضایائی است كه در برهه‌های مختلف غالباً تكرار میشود. امروز بیست و هشت سال از آن زمان میگذرد، اما راه جمهوری اسلامی كه عوض نشده است؛ دشمنان جمهوری اسلامی هم عوض نشدند. پس آنچه كه آنجا اتفاق افتاد، میتواند برای امروز و برای آینده تا هر وقتی كه ملت ایران به حول و قوه‌ی الهی دلبسته‌ی این اصول و این انقلابند، عبرت باشد، درس باشد؛ لذا نباید فراموش بشود.
خوب، حالا در فضائل ششم بهمنِ آمل یك جمله‌ی دیگر هم عرض كنیم. «هزار سنگر» یعنی چه؟ ظاهر قضیه این است كه در درون شهر، مردم در مقابل گروه‌های اشرار و متجاوز سنگر درست كردند - حالا یا هزار تا، یا بیشتر یا كمتر - اما من یك تفسیر دیگری دارم: این سنگرها سنگرهای درون خیابانها نیست، این سنگرِ دلهاست؛ هزار تا هم نیست، هزاران سنگر است؛ به عدد هر مؤمنی، هر انسان باانگیزه‌ی باشرفی، یك سنگر در مقابل تهاجم دشمن وجود دارد. اگر یك ملت وقتی به دنبال یك هدفی حركت میكند، نداند سر راه او چه خطراتی است، چه كمین‌كرده‌هائی هستند، چه باید كرد در مقابل اینها، خود را رها كند، قید و بندهای خود را رها كند، بی‌خیال باشد، ضربه خواهد خورد. همه‌ی ملتهائی كه در جهت یك هدف بزرگی حركت كردند و وسط راه ضربه خوردند و گاهی آنچنان افتادند كه دیگر قرنها بلند نشدند، مشكلشان از همین جا آغاز شد: ندانستند چی در انتظار آنهاست و خود را برای مواجهه‌ی با آن آماده نكردند. درسهای گذشته این كمك را به ما میكند كه راهمان را بفهمیم، بشناسیم، كمینها را بشناسیم، كمین‌كرده‌ها را بشناسیم.
انقلاب اسلامی با آن عظمت پیروز شد. مردم آمدند با تن‌های خودشان، با جسمهای بی‌پناه و بی‌زره خودشان در مقابل سلاح عوامل رژیم جبار ایستادند و انقلاب را پیروز كردند؛ بعد همین مردم آمدند به جمهوری اسلامی رأی دادند و جمهوری اسلامی را انتخاب كردند. خوب، یك انسان باانصاف و باشرف، در مقابل این خواست مردم چه میكند؟ بعضی‌ها آمدند وسط میدان، ادعای طرفداری از مردم كردند، خودشان را دموكراتیك خواندند، خودشان را طرفدار خلق معرفی كردند؛ آن وقت با همین خلقی كه این نظام را با این بهای سنگین سر كار آورده بودند، شروع كردند به مقابله كردن. توشان منافق بود، كافر صریح بود، طرفدار غرب بود، متظاهر به دین هم بود؛ همه‌ی اینها با هم شدند یك جبهه، یك حركت، در مقابل نظام اسلامی، در مقابل ملت ایران. ادعای طرفداری از مردم كردند، با مردم درافتادند؛ ادعای طرفداری از دموكراسی و آراء مردم كردند، با آراء مردم و نتیجه‌ی آراء مردم درافتادند؛ ادعای روشنفكری و آزاداندیشی و آزادفكری كردند، به طور متحجرانه چهارچوبهای القائی متفكرین غربی را - كه آمیخته‌ی به بدخواهی و بددلی بود - قبول كردند؛ آمدند مقابل ملت ایران. اول با حرفهای روشنفكرانه یا شبه‌روشنفكرانه شروع كردند به امام و به جمهوری اسلامی و به مبانی امام اعتراض كردن، انتقاد كردن، حرف زدن؛ بعد یواش‌یواش رودربایستی را كنار گذاشتند، آمدند توی میدان، مبارزه‌ی فكری را، مبارزه‌ی سیاسی را تبدیل كردند به مبارزه‌ی مسلحانه یا اغتشاشگری - اینها توی كشور ما اتفاق افتاد؛ مال تاریخ نیست، مال همین دهه‌ی اول انقلاب است - شروع كردند مزاحمت كردن. به جای اینكه بنشینند فكر كنند، ببینند مشكلات كشور چیست - این همه مشكلات متوجه كشور ما بود؛ مقداری از گذشته مانده بود، مقداری را تحمیل میكردند - به حل این مشكلات كمك كنند، به مسئولین كمك كنند، اگر به نظرشان میرسد كه باید راهنمائی كنند، راهنمائی كنند، اگر زیر یك باری را باید بگیرند، به جای اینكه بگیرند، افتادند سینه به سینه شدن، معارضه كردن، بدگوئی كردن؛ بعد هم هر جا توانستند، با مردم مواجه شدن، در بخشهای مختلف. كشور در مرزها درگیر جنگ بود، به جنگ هم بی‌اعتنائی كردند؛ داخل همین خیابانهای تهران، سر هر چهارراهی كه توانستند، سر هر گذری كه دستشان رسید، بنا كردند با جمهوری اسلامی و با نظام مقابله كردن.
خوب، جمهوری اسلامی هویتی غیر از هویت مردم و ایمان مردم و عزم مردم كه ندارد. امروز هم همین جور است. ما كسی نیستیم، ما چیزی نیستیم؛ خدای متعال به وسیله‌ی این مردم و این دلهاست كه این نظام را حمایت میكند؛ «هو الّذی ایّدك بنصره و بالمؤمنین». خداوند متعال به پیغمبرش میفرماید كه پروردگار، تو را به وسیله‌ی مؤمنین یاری كرد. جمهوری اسلامی امروز هم همین جور است، آن روز هم همین جور بود. ما وسیله‌ی دیگری نداریم؛ وسیله، همین ایمانهای مردم است كه از هر سلاحی كارآمدتر است، از هر وسیله‌ای مؤثرتر است. آن روز هم همین جور بود. مردم آمدند این توطئه‌ها را جارو كردند.

مربوط به :دیدار مردم مازندران در سالگرد حماسه شش بهمن - 1388/11/06
عنوان فیش : آمادگی مردم, هویت ملی, هویت نظام اسلامی, نظام جمهوری اسلامی ایران, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم, عزم ملی, مردم
کلیدواژه(ها) : آمادگی مردم, هویت ملی, هویت نظام اسلامی, نظام جمهوری اسلامی ایران, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم, عزم ملی, مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
جمهورى اسلامى هويتى غير از هويت مردم و ايمان مردم و عزم مردم ندارد.

مربوط به :دیدار مردم مازندران در سالگرد حماسه شش بهمن - 1388/11/06
عنوان فیش : آمادگی مردم, ایمان, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : آمادگی مردم, ایمان, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ايمانهاى مردم از هر سلاحى كارآمدتر است، از هر وسيله‌اى موثرتر است.

مربوط به :بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی - 1388/10/29
عنوان فیش : یوم‌الله ۲۲ بهمن, ایمان, مردم, انقلاب, راهپیمایی ۲۲ بهمن, عید انقلاب اسلامی, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : یوم‌الله ۲۲ بهمن, ایمان, مردم, انقلاب, راهپیمایی ۲۲ بهمن, عید انقلاب اسلامی, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
میلیونها مردم هر سال 22 بهمن در سرتاسر کشور به خیابانها می‌آیند؛ آنها عید انقلاب و سالروز انقلاب و یادبود انقلاب را اعلام می کنند، معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمانهای آحاد مردم است.

مربوط به :بیانات در دیدار بسیجیان استان فارس - 1387/02/14
عنوان فیش : اتکا به خدا, ایمان, ایمان مردم, نظام جمهوری اسلامی ایران
کلیدواژه(ها) : اتکا به خدا, ایمان, ایمان مردم, نظام جمهوری اسلامی ایران
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
اتکاء این نظام به خدا و عوامل الهی است و مهمترین عوامل الهی همین ایمانهای مردمی است.

مربوط به :بیانات‌ در دیدار اقشار مختلف مردم‌ - 1384/03/25
عنوان فیش : ایمان, مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان, مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
تکیه‌ی ما به ایمان عمیق مردم است.

مربوط به :بیانات در دیدار کارکنان مجتمع مس سرچشمه - 1384/02/18
عنوان فیش : ایمان, همت, مردم, عزم راسخ, عزم ملی, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان, همت, مردم, عزم راسخ, عزم ملی, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ایمان و عزم راسخ این ملت می‌تواند مهمترین تضمین‌کننده‌ی ادامه‌ی این راه باشد.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم بم - 1384/02/13
عنوان فیش : ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
هرچه می توانید، ایمان مردم را زیاد کنید.

مربوط به :بیانات در دیدار کارگزاران نظام‌ - 1382/08/11
عنوان فیش : ایمان مردم, حضور مردم در صحنه, اتکای نظام اسلامی به مردم, اراده ملی, همکاری دولت و ملت, نظام جمهوری اسلامی ایران
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم, حضور مردم در صحنه, اتکای نظام اسلامی به مردم, اراده ملی, همکاری دولت و ملت, نظام جمهوری اسلامی ایران
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
امروز جمهورى اسلامى مسلح به سلاحى است كه از سلاح اتمى بالاتر و برنده‌تر است و آن، سلاح اراده و ايمان مردم و حضور و همراهى آنها با دولت است، كه سلاح بزرگ ماست.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان زنجان - 1382/07/22
عنوان فیش : مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
وقتى دلهاى اين ملت با ايمان عميق همراه شد، هيچ قدرتى نمى‌تواند آن را شكست دهد و وادار به عقب‌نشينى كند.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم زنجان‌ - 1382/07/21
عنوان فیش : مردم, عزم ملی, اراده ملی, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, عزم ملی, اراده ملی, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ملت ايران از زن و مرد و جوان و پير، نشان دادند كه پولادين و با عزم و اراده و ايمان هستند.

مربوط به :بیانات‌ در دیدار مردم زاهدان - 1381/12/02
عنوان فیش : نقاط قوت جمهوری اسلامی, ایمان, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : نقاط قوت جمهوری اسلامی, ایمان, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ایمان عمیق اسلامی، یكی از نقاط قوت این مردم است.

مربوط به :بیانات در دیدار اعضای ستادهای نمازجمعه - 1381/05/05
عنوان فیش : مردم, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
پايه‌هاى اين حكومت، فقط آرا مردم نيست؛ آرا و عواطف و ايمان مردم پايه‌هاى نظام مقدس جمهورى اسلامى است.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش‌ - 1381/04/26
عنوان فیش : وحدت, عزت ملت ایران, ایمان مردم, عزت ملی, عزم راسخ, عزم ملی, مقاومت ملت ایران
کلیدواژه(ها) : وحدت, عزت ملت ایران, ایمان مردم, عزت ملی, عزم راسخ, عزم ملی, مقاومت ملت ایران
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
آنچه عزّت و کیان این ملت را حفظ، نظام اسلامی را سربلند و نام امام را جاودانه کرد، ایمان و عزم راسخ این مردم و ایستادگی و وحدت و یکپارچگی آنها بود.

مربوط به :بیانات در دیدار نمایندگان مجلس - 1381/03/07
عنوان فیش : فرهنگ, ایمان مردم, فرهنگ ملی
کلیدواژه(ها) : فرهنگ, ایمان مردم, فرهنگ ملی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
اگر پایه‌های فرهنگی بخواهد مستحكم شود، شرط اصلی این است كه ایمان مردم به دین و مواریث فرهنگی خودشان روزبه‌روز استحكام پیدا كند و تضعیف نشود.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از ایثارگران و خانواده‌های شهدا - 1381/03/01
عنوان فیش : ایالات متحده امریکا, استکبار, تلاش دشمن, نقشه دشمن, مقاومت, مقاومت ملت ایران, ایمان مردم, اعتماد به نفس ملی, اعتماد به نفس, اعتماد به نفس نظام, دشمن‌شناسی
کلیدواژه(ها) : ایالات متحده امریکا, استکبار, تلاش دشمن, نقشه دشمن, مقاومت, مقاومت ملت ایران, ایمان مردم, اعتماد به نفس ملی, اعتماد به نفس, اعتماد به نفس نظام, دشمن‌شناسی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
همه‌ی تلاش امریكا و دستگاه و جبهه‌ی استكبار این است كه عنصر قدرت و قوت و مقاومت را از ما بگیرد؛ یعنی می‌خواهد ایمان و اتكا به نفس و امید و اتحاد را در ما تضعیف كند.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از کارگران و معلمان - 1381/02/11
عنوان فیش : ایمان, معجزه, آگاهی, آگاهی مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان, معجزه, آگاهی, آگاهی مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
وقتی ایمان با آگاهی همراه شد، معجزه می‌کند.

مربوط به :بیانات در مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری‌ سال ۸۰ - 1380/05/11
عنوان فیش : دشمن, نقشه دشمن, نقشه دشمن, ایمان مردم, دشمن‌شناسی, اعتماد مردم به نظام اسلامی
کلیدواژه(ها) : دشمن, نقشه دشمن, نقشه دشمن, ایمان مردم, دشمن‌شناسی, اعتماد مردم به نظام اسلامی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
از سیاستهای دشمنان اسلام این است که ایمان مردم را بگیرند و اعتقاد آنها به انقلاب را سلب کنند.

مربوط به :بیانات در مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری‌ سال ۸۰ - 1380/05/11
عنوان فیش : مردم, ایمان, ایمان مردم, مقاومت ملت ایران
کلیدواژه(ها) : مردم, ایمان, ایمان مردم, مقاومت ملت ایران
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
بايد ايمان دينى را در مردم حفظ كرد تا اين مردم بتوانند مقاومت خود را حفظ كنند و بايستند و از مسوولان پشتيبانى كنند و در مقابل خطرها سينه سپر نمايند.

مربوط به :بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری - 1379/11/27
عنوان فیش : نقاط قوت جمهوری اسلامی, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : نقاط قوت جمهوری اسلامی, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
از نقاط قوت ما همین ایمان همراه با عواطف مردم است.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از جوانان استان اردبیل‌ - 1379/05/05
عنوان فیش : پیشرفت علمی ایران, ایمان, ایمان مردم, پیشرفت‏ علمی و فناوری
کلیدواژه(ها) : پیشرفت علمی ایران, ایمان, ایمان مردم, پیشرفت‏ علمی و فناوری
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
هرچه علم‌ پیشرفت‌ كند، پایه‌های ایمان دینی مستحكم‌تر خواهد شد.

مربوط به :بیانات در خطبه‌های نمازجمعه تهران‌ - 1379/02/23
عنوان فیش : نظام جمهوری اسلامی ایران, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : نظام جمهوری اسلامی ایران, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
نظام اسلامی به ایمان این خیل عظیم مردم متّکی است.

مربوط به :بیانات در دیدار جمعی از پاسداران - 1378/08/22
عنوان فیش : ایمان, جوان, مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان, جوان, مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
امروز ایمان در دل جوانان ما، در دل مردم و در سرتاسر کشور ما گسترده است.

مربوط به :بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم - 1373/09/23
عنوان فیش : رادیو, تلویزیون, ایمان مردم, ایمان, دشمن, رسانه‌های بیگانه
کلیدواژه(ها) : رادیو, تلویزیون, ایمان مردم, ایمان, دشمن, رسانه‌های بیگانه
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
دشمنان در دنیا به‌وسیله‌ی رادیو و تلویزیون، بسیار کارها کرده‌اند، ولی در ایران نتوانسته‌اند هیچ غلطی بکنند؛ به خاطر این‌که مردم، مؤمن بوده‌اند.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم نوشهر - 1372/02/18
عنوان فیش : ایمان, مردم, ایمان مردم, تبلیغات دشمن
کلیدواژه(ها) : ایمان, مردم, ایمان مردم, تبلیغات دشمن
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
روحیه‌ی ایمانیِ قوی و عمیق این مردم، چیزی نیست که با این تبلیغات غرض‌آلود دشمنان، متزلزل شود.

مربوط به :بیانات در دیدار مردم استان چهارمحال و بختیاری - 1371/07/15
عنوان فیش : اتحاد ملی و انسجام اسلامی, وحدت کلمه, اقتدار ملی, ایمان مردم, عبادت, همکاری دولت و ملت
کلیدواژه(ها) : اتحاد ملی و انسجام اسلامی, وحدت کلمه, اقتدار ملی, ایمان مردم, عبادت, همکاری دولت و ملت
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
راز اين اقتدار ملى و اين قدرت بزرگ در چيست؟ در ايمان اسلامى، در تعبد اسلامى، در وحدت كلمه، در همراهى و همدستى و همدلى ملت و دولت و همكارى مسوولين با مردم. اين، راز اصلى است. اين را بايد حفظ كنيد.

مربوط به :بیانات در دیدار ائمه‌ی‌ جمعه‌ی‌ سراسر کشور - 1370/06/25
عنوان فیش : مردم, ایمان, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, ایمان, اتکای نظام اسلامی به مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
تکیه‌ی نظام الهی به مردم است؛ و مردم بیش از همه‌چیز، با عواطف و با ایمانشان در صحنه حضور پیدا می‌کنند؛ این عواطف و این ایمان را بایستی جذب کرد.

مربوط به :سخنرانی در جمع خانواده‌های شهدای ایلام‌ - 1369/10/13
عنوان فیش : مردم, ملت ایران, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, ملت ایران, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ملت ايران، به خاطر ايمان عميق به اسلام، يك ملت شكست‌ناپذير است.

مربوط به :بیانات در مراسم فارغ‌التحصیلی و اخذ سردوشی در دانشگاه هوایی - 1369/08/28
عنوان فیش : مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
امروز ملت ايران به معناى حقيقى كلمه، به خود مومن و متكى است.

مربوط به :بیانات در دیدار ائمه‌ی جمعه و اقشار مختلف مردم - 1368/08/03
عنوان فیش : ایمان, مردم, ایمان مردم
کلیدواژه(ها) : ایمان, مردم, ایمان مردم
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
ایمان اسلامی ملت ما، یکی از عمیقترین ایمانهاست.کسانی که ملت های دیگر را از نزدیک دیده اند، شهادت می دهند که ملت ایران نسبت به اسلام و عقاید و احکام اسلامی، یکی از مؤمن ترین ملت های مسلمان است.

مربوط به :بیانات در مراسم بیعت مسئولان نهضت سواد آموزی - 1368/04/08
عنوان فیش :اتکا به نصرت الهی و ایمان مؤمنین،برای انجام کارهای عظیم
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم, نصرت الهی
نوع(ها) : قرآن

متن فیش :
برای انجام کارهای عظیم، فقط باید به کمک و نصرت الهی و ایمان عامه‌ی مردم تکیه کرد. پول و سلاح مدرن و قدرت مادّی و سیاستبازی و سیاسیکاری، تکیه‌گاه مطمئنی برای انجام کارها نیستند. البته آن دو عامل، در عرض یکدیگر نیستند؛ بلکه در طول هم هستند؛ یعنی اگر تکیه‌گاه ما خدا و کمک الهی بود، دلهای مردم هم متوجه پروردگار خواهد شد.
خدای متعال به رسول گرامی خود - که بزرگترین تکلیفها را متناسب با شخصیت او بر دوشش گذاشته بود و در طول تاریخ بشر، هیچ تکلیفی بدان پایه نمی‌رسید - فرمود: «هوالّذی ایّدک بنصره و بالمؤمنین»(1)؛ یعنی همین دو تکیه‌گاه - نصرت الهی و کمک مؤمنین - تو را پیش برد. برای همین است که ما اعتقاد داریم وقتی قدرتهای مادّی با حق سینه‌به‌سینه شوند، پوشالی و توخالی هستند، و وقتی به قدرتهای باطل اعتنایی نشود و انسانها با اراده‌ی خود با آنها درنیفتند، هیچ عکس‌العملی نخواهند داشت، و هرگاه نیروی پُرتوان مردم با قدرتهای باطل درگیر شود، خودبه‌خود آن قدرتها را به عقب‌نشینی وادار خواهد کرد.
1 ) سوره مبارکه الأنفال آیه 62
وَإِن يُريدوا أَن يَخدَعوكَ فَإِنَّ حَسبَكَ اللَّهُ ۚ هُوَ الَّذي أَيَّدَكَ بِنَصرِهِ وَبِالمُؤمِنينَ
ترجمه :
و اگر بخواهند تو را فریب دهند، خدا برای تو کافی است؛ او همان کسی است که تو را، با یاری خود و مؤمنان، تقویت کرد...


مربوط به :بیانات در مراسم بیعت مسئولان نهضت سواد آموزی - 1368/04/08
عنوان فیش : ایمان مردم, نصرت الهی
کلیدواژه(ها) : ایمان مردم, نصرت الهی
نوع(ها) : جمله‌های برگزیده

متن فیش :
براى انجام كارهاى عظيم، فقط بايد به كمك و نصرت الهى و ايمان عامه‌ى مردم تكيه كرد.