• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1394/08/10

جدول | راه‌حل‌های ایران برای مسائل منطقه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه، سفیران مسئولان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با اشاره به ناامنی‌های ایجاد شده در منطقه فرمودند: «عامل اصلی این ناامنی‌ها، حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی است و این سیاستها با سیاستهای جمهوری اسلامی صد و هشتاد درجه متفاوت است.» رهبر انقلاب در ادامه راه‌حل‌های جمهوری اسلامی برای مشکلات کشورهای منطقه را بیان کردند که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR این موارد را در جدول زیر مرور می‌کند.

دریافت جدول: عکس | PDF
 
منطق جمهوری اسلامی در مسائل منطقه، دنیاپسند و محکم است
راه‌حل‌های ایران برای مسائل منطقه
مطرح شده در دیدار وزیر امور خارجه، سفیران
و مسئولان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با رهبر انقلاب ۱۳۹۴/۸/۱۰
فلسطین برگزاری انتخابات با حضور همه‌ی فلسطینی‌ها در مسئله‌ی فلسطین ما ضمن نفی رژیم غاصب و جعلی و محکومیت شدید فجایع و جنایات روزانه‌ی این رژیم، برگزاری انتخابات با حضور همه‌ی فلسطینی‌ها را پیشنهاد کرده‌ایم که با موازین جاری دنیا نیز کاملاً منطبق است.
سوریه قطع کمکهای نظامی و مالی به معارضین برای پایان جنگ و برگزاری انتخابات در محیطی امن و آرام حرف ما در زمینه سوریه، مستحکم ترین حرفهاست ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند، این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره خود نمی پذیرد.
عراق حل مسائل بر مبنای وحدت سرزمینی، تمامیت ارضی عراق و مرجع بودن آرای مردم تقسیم عراق به مناطق عرب شیعه، عرب سنی و کُرد، کاملاً مخالف منافع مردم، عملی نشدنی، بی معنا و غیرقابل قبول است.
یمن قطع فوری جنایات سعودی و آغاز گفتگوهای یمنی – یمنی قطع فوری جنایات سعودی و آغاز گفتگوهای یمنی – یمنی، می‌تواند پایان بخش درگیریهای این کشور باشد.
بحرین دادن حق رأی و انتخاب به مردم بحرین مردم بحرین هیچ چیزی جز حق رأی و حق انتخاب نمی خواهند و ما این درخواست آنها را منطقی می دانیم.