• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1391/12/09

دیدار رئیس‌جمهور پاکستان با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس‌جمهور پاکستان با ایشان، بسیاری از مشکلات امت اسلامی را مشکلاتی مصنوعی و تزریق‌شده از جانب دشمنان اسلام خواندند و تأکید کردند: احیای توانایی‌ها و استعدادهای انسانی، طبیعی و جغرافیایی دنیای اسلام، در حل این مشکلات تأثیر فراوانی خواهد داشت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقویت و گسترش روابط کشورهای اسلامی را دومین عامل مهم حل دشواری‌های ملل مسلمان دانستند و خاطرنشان کردند: ایجاد اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی از اهداف مسلّم و برنامه‌ریزی‌شده‌ی صهیونیست‌ها و بقیه‌ی مستکبران است.
ایشان با اشاره به عمق و گستردگی روابط عاطفی و برادرانه‌ی ایران و پاکستان افزودند: ما اعتقاد جدی داریم که ارتباطات اقتصادی، زیربنایی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی دو کشور باید تقویت شود.
رهبر انقلاب خط لوله‌ی گاز ایران و پاکستان را نمونه‌ی مهمی از همکاری‌های تهران–اسلام‌آباد خواندند و با اشاره به مخالفت‌ها و دشمنی‌هایی که در قبال توسعه‌ی روابط دو کشور وجود دارد، افزودند: باید قاطعانه از این مخالفت‌ها عبور کرد.
ایشان دسترسی به یک منبع ایمن و پایدار انرژی را برای هر کشوری و از جمله پاکستان، در درجه‌ی اول اهمیت دانستند و افزودند: در این منطقه، جمهوری اسلامی تنها کشور برخوردار از منبع ایمن انرژی است و ما آماده‌ایم نیاز پاکستان را در این زمینه تأمین کنیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایجاد اختلاف و تفرقه‌ی مذهبی در پاکستان را یک میکروب خارجی خطرناک خواندند و افزودند: کشتار مذهبی در پاکستان واقعاً تأسف‌بار است و باید با برخورد قاطعانه اجازه نداد این مسأله، وحدت ملی پاکستان را بر هم زند.
رهبر انقلاب با ابراز اطمینان به دولت پاکستان برای حل این مشکل افزودند: امیدواریم دولت شما در تحکیم وحدت مذهبی و قومی و پیشرفت پاکستان موفق باشد.

آقای آصف‌علی زرداری نیز با ابراز خرسندی فراوان از این دیدار تأکید کرد: عمیقاً به گسترش روابط دوجانبه اعتقاد داریم.
رئیس‌جمهور پاکستان گفت: تلاش بازیگران بین‌المللی و منطقه‌ای برای جلوگیری از تقویت روابط ایران و پاکستان، تلاشی شکست‌خورده است، زیرا ملت‌ها یادگرفته‌اند در مقابل دشمنان اسلام چگونه عمل کنند.
آقای آصف‌علی زرداری ایجاد جنگ داخلی را نقشه‌ی دشمنان پاکستان دانست و گفت: در پرتو دعاهای جناب‌عالی، نخواهیم گذاشت آنها این نقشه را اجرا کنند.