• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1391/07/21

مراسم مشترک یگان‌های نظامی خراسان شمالی با حضور فرمانده کل قوا

مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نظامی، انتظامی و بسیج استان خراسان شمالی، صبح امروز با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا در پادگان شهید نوری تیپ پیاده‌ی حضرت جوادالائمه سپاه پاسداران در بجنورد برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به پادگان تیپ پیاده حضرت جوادالائمه علیه‌السلام، در محل یادمان شهدا حضور یافتند و با قرائت فاتحه، علو درجات شهدای دفاع مقدس را مسئلت کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی در این مراسم، نیروهای مسلح را مایه‌ی امنیت خاطر ملت و مصونیت‌ساز در مقابل توهمات تجاوزکارانه‌ی بیگانگان دانستند و تأکید کردند: ملت ایران به پیروی از تعالیم اسلام، اهل تجاوز و تعرض نیست، اما در مقابل هیچ تجاوزی نیز کوتاه نخواهد آمد.
ایشان با تأکید بر این که انگیزه‌ی سلطه‌گران برای جنگ‌افروزی، فروش سلاح و رونق‌بخشیدن به صنایع نظامی وابسته به سرمایه‌داران است، افزودند: تنها عاملی که موجب تضعیف انگیزه‌ی جنگ‌افروزی قدرت‌طلبان و یا از بین رفتن این انگیزه می‌شود، آمادگی عمومی ملت و آمادگی دفاعی نیروهای مسلح است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: احساس آمادگی عمومی در ملت ایران، به‌ویژه جوانان، امروز بیش از هر زمان دیگر است و نیروهای مسلح نیز بسیار آماده‌تر و تواناتر از گذشته هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یاد خدا و معنویت را عامل اصلی افزایش توانایی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح دانستند و تأکید کردند: پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و شکست ارتش به‌ظاهر قدرتمند و مجهز و مدعی رژیم صهیونیستی در جنگ‌های 33روزه لبنان و 22روزه غزه، بهترین نمونه‌ها از تأثیر معنویت در افزایش قدرت و توان دفاعی هستند.
ایشان افزودند: ملت ایران امروز بیش از هر زمان دیگر در مقابل دشمنان، احساس قدرت می‌کند و این احساس متکی بر واقعیات است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم حفظ و تقویت قدرت آمادگی ملت و نیروهای مسلح، خاطرنشان کردند: آمادگی و روحیه‌ی پای کار بودن ملت ایران و نیروهای مسلح، آن‌چنان هیبتی به‌وجود آورده است که اجازه‌ی گمان و توهم تجاوز را نیز به دشمن نخواهد داد.

پیش از سخنان فرمانده کل قوا، سردار سرلشگر جعفری -فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- با اشاره به توانایی‌های نیروی مسلح و به‌ویژه نیروهای سپاه گفت: سپاه ضمن رصد دائمی تهدیدها، آمادگی دفاعی و بازدارندگی خود را با ترکیب نیروی حرفه‌ای زمینی و بسیج، گسترش برد موشکی و افزایش توان دفاعی و تهاجمی در دریا، بسیار افزایش داده و به سطح بازدارندگی راهبردی رسانده است.
در ادامه‌ی این مراسم سرود جمعی «قبله‌ی امید» اجرا شد.
در پایان مراسم نیز یگان‌های حاضر در میدان از برابر فرمانده کل قوا رژه رفتند.