• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1386/10/16

دیدار مسئولان اجرایی و جمعی از اقشار مختلف مردم استان یزد با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان اجرایی و جمعی از قشرهای مختلف مردم استان یزد، با تأکید بر این‌که مسئولان در سطوح مختلف باید فرصت خدمت‌گزاری به مردم را قدر بدانند، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را رهایی کشور از بیماری سنگین و تاریخی استبداد و سلطه‌پذیری دانستند و تصریح کردند: نفس گرم امام خمینی رحمةالله‌علیه که توانست یک ملت را بعد از قرن‌ها رکود و سستی از استبداد و سلطه‌پذیری نجات دهد و به زنده‌ترین ملت دنیا تبدیل کند، هم‌چنان باقدرت دمیده می‌شود و در روح و جان ملت جاری است.
رهبر انقلاب اسلامی گذار کشور از مرحله‌ای حساس را یادآور شدند و افزودند: البته این حساس‌بودن شرایط و نشانه‌های آن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره وجود داشته است و این مسأله به معنای وجود خطر و بحران نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین این مسأله افزودند: بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین کار انقلاب اسلامی که به برکت نفس گرم امام خمینی رحمةالله‌علیه انجام شد، تغییر جوهری در مسیر تاریخ کشور و رهایی ملت ایران از بلای استبداد و سلطه‌پذیری بود که سال‌های متمادی و از زمان حکومت قاجار تا پایان دوره‌ی پهلوی، سایه‌ی سیاه آن بر این کشور سنگینی می‌کرد.
ایشان تأکید کردند: به همین علت است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره شرایط کشور حساس بوده و نشانه‌های آن هم طراحی جنگ تحمیلی علیه ملت ایران و توطئه‌های گوناگون، از جمله طراحی یک برنامه‌ی ۱۰ ساله بعد از رحلت امام رحمةالله‌علیه است.
رهبر انقلاب اسلامی با تشریح برخی جزئیات برنامه‌ی ده‌ساله‌ی دشمن بعد از رحلت امام رحمةالله‌علیه خاطرنشان کردند: دشمن تصور می‌کرد بعد از رحلت امام خمینی رحمةالله‌علیه به عنوان یکی از ستون‌های اصلی حفظ نظام، می‌تواند با یک برنامه‌ریزی دقیق، پایه‌های فرهنگی و اعتقادی مردم را سست کند و با تغییر ذهنیت مردم نسبت به انقلاب اسلامی، زمینه‌ی بازگشت مجدد استبداد و سلطه‌پذیری را فراهم کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از تهاجم فرهنگی گسترده، تهاجم سیاسی داخلی، تهاجم سیاسی بین‌المللی، برجسته‌سازی برخی افراد ضد انقلاب و پررنگ کردن حضور سیاسی برخی افراد غیر معتقد به نظام اسلامی به عنوان محورهای اصلی برنامه‌ی ده ساله‌ی دشمن بعد از رحلت امام رحمةالله‌علیه نام بردند و افزودند: دشمن به خیال خود تصور می‌کرد بعد از اجرای این محورها در مدت ده سال، با یک جرقه می‌تواند قشرهایی از مردم را بر ضد نظام بشوراند و ماجرای تیر ماه سال ۱۳۷۸ در همین چهارچوب قابل تحلیل است.
ایشان خاطرنشان کردند: دشمن در طراحی خود حتی تلاش کرد افرادی از عناصر فعال در عرصه‌ی فکری کشور و برخی از کسانی را که در بعضی مسئولیت‌ها بودند، به سوی خود بکشاند، اما در مجموع به دلیل بنیه‌ی بسیار قوی انقلاب اسلامی و هوشیاری مردم و مسئولان در طراحی خود موفق نشد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: با وجود همه‌ی این توطئه‌ها اکنون بعد از گذشت ۲۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، احساسات مردم و دلبستگی آن‌ها به نظام بسیار پرشور و قوی است و همه‌ی این‌ها به دلیل عشق و علاقه‌ی آحاد مردم به اسلام و انقلاب است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: دشمن از این پس نیز در تلاش خود برای تغییر ذهنیت مردم نسبت به انقلاب اسلامی موفق نخواهد شد.
ایشان یکی دیگر از نشانه‌های حساس‌بودن شرایط کشور را بهانه‌تراشی‌ها، مخالفت‌ها و رفتارهای دوگانه‌ی دشمن با دستیابی ملت ایران به انرژی هسته‌ای دانستند و تأکید کردند: در چنین شرایطی مهم‌ترین وظیفه، شناخت خطرهای اصلی است و امروز مهم‌ترین خطر، سست‌‌شدن عزم و اراده، غفلت و گرفتار هدف‌های کوچک دنیایی شدن است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همواره باید مراقب خطر بازگشت استبداد و سلطه‌ی بیگانگان بود و شاید ده‌ها سال دیگر ملت ایران باید مراقبت کند تا جریان مردم‌سالاری دینی که هم ضد استبداد و هم ضد سلطه است، به یک فرهنگ عمیق و ماندگار در میان مردم تبدیل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: به همین دلیل است که اصل مسأله‌ی انتخابات مجلس هشتم، سلامت آن، فرهنگ انتخابات و افرادی که قرار است در انتخابات به مجلس راه یابند، بسیار مهم است.
ایشان در همین خصوص افزودند: حساسیت رهبری در مورد انتخابات به این دلیل است که مبادا افرادی با گرایش به سلطه‌پذیری و احساس ضعف در برابر قدرت‌ها و منفعل در مقابل هوچی‌گری‌های بین‌المللی به مجلس راه یابند.
رهبر انقلاب اسلامی مهم‌ترین وظیفه‌ی مسئولان در شرایط کنونی را کار و تلاش بی‌وقفه و خدمت به مردم دانستند و تأکید کردند: مردمی‌بودن مسئولان و ارتباط نزدیک آنان با مردم و خود را خدمت‌گزار مردم دانستن و دچار غرور نشدن و حفظ پاکدامنی و مسئولیت‌شناسی از جمله وظایف سنگین مسئولان در رده‌های مختلف است.
 
در این دیدار و قبل از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای فلاح‌زاده -استاندار یزد- به نمایندگی از مردم و مسئولان استان با قدردانی از سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به یزد، گزارشی از توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و مشکلات و همچنین طرح‌ها و برنامه‌های مصوب در سفر مقام معظم رهبری برای توسعه‌ی بیش‌از‌پیش استان ارائه کرد و گفت: استان یزد با برخورداری از استعدادهای بالای علمی، زمینه‌های صنعتی و معدنی، سابقه‌ی کهن دینی، تاریخی و هنری و روحیه‌ی تدین و سختکوشی مردم و همچنین استعدادهای طبیعی و به‌ویژه ظرفیت بهره‌مندی از انرژی خورشیدی می‌تواند بر اساس اهداف برنامه‌ی چهارم و در چهارچوب سند چشم‌انداز به افق‌های روشنی برسد که به‌مراتب توسعه‌یافته‌تر و پیشرفته‌تر از شرایط کنونی باشد.