• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1386/04/10

دیدار رئیس جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز در دیدار رئیس‌جمهور ونزوئلا، تأکید کردند: کشورهای مستقل باید با وحدت و همکاری، قدرت خود را افزایش دهند و با امید و نشاط و تحرک از هویت مشترک و منافع ملت‌های خویش دفاع کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ناکامی‌های آمریکا در ضربه‌زدن به ونزوئلا و ایران افزودند: جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا هر دو دارای نظام‌های مستقل و ملی هستند و به مردم اتکا کرده‌اند. بنابراین همکاری آن‌ها امری طبیعی است و باید تقویت شود.
ایشان با اشاره به طرح‌ها و اقدامات آمریکا برای ضربه‌زدن به کشورهای مستقل افزودند: کشورهای سلطه‌گر، بیشتر در سایه‌ی هیبت خود به دیگران زور می‌گویند، اما هیبت امریکا امروز تا حد زیادی از بین رفته است و این کشور در بافت و ساخت سیاسی خود، دچار اختلال‌های فراوان شده است و کشورهای مستقل با توجه به این واقعیت باید همکاری خود را گسترش دهند.
رهبر انقلاب اسلامی جدیت در پیگیری و اجرای توافق‌های دو کشور را ضروری برشمردند و افزودند: می‌توان با تکیه بر ظرفیت‌های موجود، شتاب همکاری‌ها را بیشتر کرد.
 
در این دیدار که آقای احمدی‌نژاد نیز حضور داشت، رئیس‌جمهور ونزوئلا با ابراز خرسندی فراوان از سفر مجدد به تهران، جمهوری اسلامی ایران را الگوی خوبی برای دیگر کشورها خواند و گفت: قراردادهای متعدد دو کشور در بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع مختلف نشان می‌دهد تهران و کاراکاس در گسترش همکاری جدی هستند.
آقای هوگو چاوز با اشاره به تحولات سیاسی سال‌های اخیر در آمریکای لاتین و روی کار آمدن دولت‌های مستقل و ضد آمریکایی در چندین کشور این منطقه، گفت: این واقعیات نشان می‌دهد امپریالیزم آمریکا در حال ضعیف شدن است و کشورهای مستقل با خوش‌بینی و امید به آینده چشم دوخته‌اند.