• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1390/04/14

دیدار شرکت‌کنندگان در بیست‌و‌هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار اساتید، داوران، حُفّاظ و قاریان شرکت‌کننده در بیست‌و‌هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و جمعی از جامعه‌ی قرآنی کشور،   قرآن را مهمترین وسیله و عامل وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی و قیام ملت‌های منطقه را از نشانه‌های روشن تحقق قطعی وعده‌های قرآنی پروردگار خواندند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را نشان‌دهنده ظرفیت عظیم و بی‌پایان این کتاب آسمانی برای اجتماع و وحدت مسلمانان دانستند و خاطرنشان کردند: همه ملت‌های مسلمان در مقابل این هدیه بی‌نظیر الهی خاضع و درس‌آموزند و این حقیقت، فرصت بسیار مهمی را برای وحدت مسلمان ایجاد می‌کند.
ایشان، بی‌توجهی به ظرفیت وحدت بخش قرآن مجید را غفلت بزرگ ملت‌های مسلمان برشمردند و افزودند: باور نداشتن به مفاهیم قرآنی و وعده‌های پروردگار، غفلت دیگری است که عملاً مانع وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی شده است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین تحقق قطعی وعده‌های قرآنی خداوند، به تغییر سرنوشت ملت ایران اشاره و خاطرنشان کردند: ما ملت ایران، آیه شریفه انَّ الله لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّی یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم را در عمل آزموده‌ایم و با قیام لله و یاری دین خدا، نصرت الهی را کاملاً درک کرده‌ایم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایران دوران طاغوت را ایرانِ امریکا و ایران وابسته به صهیونیست‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: تبدیل ایران به قطب قدرتمند مقابله با استکبار و صهیونیسم، معجزه‌ای عینی و تحقق وعده نصرت الهی است که خداوند کریم آن را در قرآن، بشارت داده است.
ایشان قیام ملت‌های منطقه از جمله ملت مصر را از دیگر نشانه‌های بارز حتمی بودن وعده‌های قرآن برشمردند و افزودند: امریکا، جبهه خبیث صهیونیستها و وابستگان سیاسی آنها در منطقه، حتی حاضر نبودند فکر قیام ملت مصر را به ذهنشان راه دهند اما این ملت، با شعار الله‌اکبر و نماز جمعه و جماعت به میدان یاری دین خدا آمد و خداوند نیز با نصرت آن ملت، بار دیگر ثابت کرد که اگر پروردگار کسی را یاری کند هیچ قدرتی نمی‌تواند بر او غلبه کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، حفظ قرآن را، باعث ایجاد فرصت بیشتر برای تدبر و تفکر در این کتاب الهی دانستند و با توصیه به نوجوانان و جوانان به حفظ قرآن مجید افزودند: تدبر، کلید اصلی درک مفاهیم و معانی عمیق قرآن است و حفظ آیات شریف، این فرصت را بهتر و بیشتر فراهم می کند.
در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه، در گزارشی از برپایی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در تهران گفت: در این دوره از مسابقات که بمدت ۵ روز برگزار شد، ۹۶ نفر قاری و حافظ قرآن و ۱۳ نفر داور از ۶۱ کشور جهان حضور داشتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی پژوهش‌های قرآنی در قالب مقاله‌نویسی، برپایی همایش بانوان فعال در عرصه قرآنی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی در رشته قرائت و حفظ، برگزاری نمایشگاه محصولات قرآنی و محافل انس با قرآن را از دیگر برنامه‌های این دوره از مسابقات بین‌ المللی قرآن کریم اعلام کرد.