• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1374/10/13

انتصاب نمایندگان‌ ولی فقیه در شورای‌ عالی‌ امنیت‌ ملی‌

حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ طی‌ احکام‌ جداگانه‌ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ حاج‌ شیخ‌ حسن‌ روحانی‌ و دکتر علی‌ لاریجانی‌ را به‌ عنوان‌ نمایندگان‌ خود در شورای‌ عالی‌ امنیت‌ ملی‌ به‌ مدت‌ دو سال‌ منصوب‌ فرمودند.
متن‌ حکم‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ خطاب‌ به‌ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ آقای‌ حاج‌ شیخ‌ حسن‌ روحانی‌ به‌ این‌ شرح‌ است‌:
بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم‌
جناب‌ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ آقای‌ حاج‌ شیخ‌ حسن‌ روحانی‌
در اجرای‌ اصل‌ یکصد و هفتاد و ششم‌ قانون‌ اساسی‌، جنابعالی‌ را مجددا به‌ نمایندگی‌ خود در شورای‌ عالی‌ امنیت‌ ملی‌ برای‌ مدت‌ دو سال‌ منصوب‌ می‌کنم‌.
انتظار می‌رود که‌ با توجه‌ به‌ نقش‌ برجسته‌ و ممتاز تصمیمات‌ آن‌ شورا در تحقق‌ استقلال‌ و امنیت‌ ملی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، بتوانید با شرکت‌ فعالانه‌ در آن‌ و تبادل‌ نظر مستمر با اینجانب‌، به‌ اقتدار و استقلال‌ نظام‌ متعالی‌ اسلامی‌ کمک‌ نمائید، توفیق‌ شما را از خداوند متعال‌ مسألت‌ می‌کنم‌.
سید علی‌ خامنه‌ای
متن‌ حکم‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ خطاب‌ به‌ آقای‌ دکتر علی‌ لاریجانی‌ نیز به‌ این‌ شرح‌ است‌:
بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم‌
جناب‌ آقای‌ دکتر علی‌ لاریجانی‌ رئیس‌ سازمان‌ صدا و سیما
در اجرای‌ اصل‌ یکصد و هفتاد و ششم‌ قانون‌ اساسی‌، جنابعالی‌ را به‌ نمایندگی‌ خود در شورای‌ عالی‌ امنیت‌ ملی‌ برای‌ مدت‌ دو سال‌ منصوب‌ می‌کنم‌.
انتظار می‌رود که‌ با توجه‌ به‌ نقش‌ برجسته‌ و ممتاز تصمیمات‌ آن‌ شورا در تحقق‌ استقلال‌ و امنیت‌ ملی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، بتوانید با شرکت‌ فعالانه‌ در آن‌ و تبادل‌ نظر مستمر با اینجانب‌، به‌ اقتدار و استقلال‌ نظام‌ متعالی‌ اسلامی‌ کمک‌ نمائید. توفیق‌ شما را از خداوند متعال‌ مسألت‌ می‌کنم‌.
سید علی‌ خامنه‌ای‌