[ بازگشت ] | [ چـاپ ]

مربوط به :پیام به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج - 1395/06/15
عنوان فیش : شجره ملعونه
کلیدواژه(ها) : شجره ملعونه
نوع(ها) : فیش موضوعی

متن فیش :
برادران و خواهران مسلمان! امسال جای حجّاج مشتاق و بااخلاص ایرانی در مراسم حج خالی است، ولی آنان با قلبهای خود حاضر و در کنار حاجیان از سراسر جهان و نگران حال آنان هستند، و دعا میکنند که شجره‌ی ملعونه‌ی طواغیت نتوانند گزندی به آنان برسانند. برادران و خواهران ایرانیِ خود را در دعاها و عبادتها و مناجاتهای خود یاد کنید و برای رفع گرفتاری‌ها از جوامع اسلامی و کوتاه شدن دست مستکبران و صهیونیست‌ها و سرسپردگان آنها از امّت اسلامی دعا کنید.

مربوط به :پاسخ به نامه‌ی آیت‌الله طاهری امام جمعه اصفهان‌ - 1381/04/20
عنوان فیش : شجره ملعونه
کلیدواژه(ها) : شجره ملعونه
نوع(ها) : فیش موضوعی

متن فیش :
بسم‌الله الرحمن الرحیم‌
جناب آیت‌الله آقای حاج سید جلال الدین طاهری دامت توفیقاته‌
با سلام و تحیت دیروز نامه‌ای منسوب به جنابعالی ملاحظه کردم که در آن از برخی اوضاع کشور از جمله رواج فسادهای اخلاقی و مالی و وجود تبعیض میان طبقات مردم و استفاده‌های نامشروع برخی از اصحاب مناصب حکومتی یا روحانی شکوه کرده‌اید.
اینها مطالب حقّی است که اینجانب در چند سال اخیر بارها در اجتماعات عمومی و نیز در دیدار مسئولان ذیربط درباره‌ی آن هشدار داده و بسیج همه‌ی امکانات را برای مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از همه خواسته‌ام. اکنون هم معتقدم جز با جهادی مخلصانه و برخاسته از احساس درد و احساس خطر، این شجره‌های ملعونه قلع نمیشود و این محتاج همکاری و همصدایی همه بخصوص صاحبان موقعیتهای حکومتی و اجتماعی است. یقیناً از جنابعالی که سوابق ممتدی در انقلاب دارید بیشتر از خیلیها انتظار و توقع داشته و دارم و اکنون که طبق این اعلامیه به این فکر افتاده‌اید آن را به فال نیک میگیرم.

مربوط به :پیام در پی برگزاری کنفرانس صلح خاورمیانه - 1370/07/25
عنوان فیش : شجره ملعونه
کلیدواژه(ها) : شجره ملعونه
نوع(ها) : فیش موضوعی

متن فیش :
دشمن‌ درصدد است‌ فلسطین‌ را یکباره‌ از پیکره نیای‌ اسلام‌ جدا کند و شجره‌ی‌ ملعونه‌ی‌ صهیونیسم‌ را در خانه‌ی‌ مسلمین‌ ماندگار سازد. امریکا درصدد است‌ با تثبیت‌ رژیم‌ اشغالگر، همه‌ی‌ سررشته‌های ‌زندگی‌ در این‌ منطقه‌ی‌ حساس‌ را به‌ دست‌ گیرد و خود را از نگرانی‌ خیزش ‌اسلامی‌ در خاورمیانه‌ و آفریقا نجات‌ دهد. دشمنان‌ اسلام‌ می‌خواهند همه‌ی‌کینه‌ی‌ دیرین‌ خود با اسلام‌ و شکستهایی‌ را که‌ در سالهای‌ اخیر بر اثر بیداری‌ مسلمین‌ تحمل‌ کرده‌اند، در این‌جا جبران‌ کنند. این‌ حادثه‌ با هیچیک‌ از توطئه‌های‌ چند سال‌ اخیر درباره‌ی‌ خاورمیانه‌ قابل‌ مقایسه‌ نیست، این‌جا سخن ‌از غصب‌ یک‌ کشور و دربه‌دری‌ مستمر و ابدی‌ یک‌ ملت‌ و جداسازی‌ نهایی‌ پاره‌ی‌تن‌ جهان‌ اسلام‌ و مرکز جغرافیایی‌ وطن‌ بزرگ‌ اسلامی‌ و قبله‌ی‌ اولای‌ مسلمین‌ است‌.