[ بازگشت ] | [ چـاپ ]

مربوط به :پیام در پی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف در آمریکا - 1389/06/22
عنوان فیش : اسلام‌ستیزی
کلیدواژه(ها) : اسلام‌ستیزی
نوع(ها) : جستار

متن فیش :
اهانت جنون‏آمیز و نفرت‏انگیز و مُشمئزکننده به قرآن مجید در کشور آمریکا که در سایه‏ی امنیت پلیسی آن کشور اتفاق افتاد، حادثه‏ی تلخ و بزرگی است که نمی‏توان آن را تنها در حدّ یک حرکت ابلهانه از سوی چند عنصر بی‏ارزش و مزدور به حساب آورد. این یک اقدام محاسبه‏شده از سوی مراکزی است که از سال‏ها پیش به این طرف، سیاست اسلام‏هراسی و اسلام‏ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی، به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته‏اند. این حلقه‏ی دیگری از زنجیره‏ی ننگینی است که با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حرکت کاریکاتوریست خبیث دانمارکی و ده‏ها فیلم ضد اسلام ساخته‏شده در هالیوود ادامه یافت و اکنون به این نمایش نفرت‏انگیز رسیده است. پشت صحنه‏ی این حرکات شرارت‏بار چیست و کیست؟
مطالعه‏ی این روند شرارت که در این سال‏ها با عملیات جنایت‏بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاکستان همراه بود، تردیدی باقی نمی‏گذارد که طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فکرهای صهیونیستی است که از بیشترین نفوذ بر دولت آمریکا و سازمان‏های امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولت‏های اروپائی برخوردارند. اینها همان کسانی‏اند که پژوهش‏های حقیقت‏یاب مستقل روز به روز بیشتر انگشت اتهام در ماجرای حمله به برج‏ها در 11 سپتامبر را به سوی آنان متوجه می‏کنند. آن ماجرا بهانه‏ی حمله به افغانستان و عراق را به رئیس‏جمهور جنایت‏کار وقت آمریکا داد و او اعلان جنگ صلیبی کرد و همان شخص بنابر گزارش‏ها، دیروز اعلام کرده است که این جنگ صلیبی با ورود کلیسا به صحنه، کامل شد.
هدف از اقدام نفرت‏انگیز اخیر آن است که از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‏ی مسیحی به سطوح همگانی مردم کشیده شود و با دخالت‏ کلیسا و کشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‏ئی از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملت‏های مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‏دار می‏شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.
این اقدام کینه‏توزانه، نه آغاز یک جریان، بلکه یک مرحله از روند طولانی مدتِ اسلام‏ستیزی به سرکردگی صهیونیسم و رژیم آمریکا است. اینک همه‏ی سران استکبار و ائمه‏الکفر در برابر اسلام قرار گرفته‏اند. اسلام، دین آزادی و معنویت انسان، و قرآن کتاب رحمت و حِکمت و عدالت است؛ وظیفه‏ی همه‏ی آزادی‏خواهان جهان و همه‏ی ادیان ابراهیمی است که در کنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام‏ستیزی با این شیوه‏های نفرت‏بار مقابله کنند. سران رژیم آمریکا نمی‏توانند با سخنان فریبنده و میان‏تهی، خود را از اتهام همراهی با این پدیده‏ی زشت تبرئه کنند. سال‏هاست که مقدسات و همه‏ی حقوق و حرمت میلیون‏ها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاکستان، در عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار کشته، ده‏ها هزار زن و مرد اسیر و زیر شکنجه، هزاران کودک و زن ربوده‏شده و میلیون‏ها معلول و آواره و بی‏خانمان، قربانی چه چیزی شده‏اند؟ و با همه‏ی این مظلومیت‏ها، چرا در رسانه‏های جهانی غرب، مسلمانان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود می‏کنند؟ چه کسی باور می‏کند که این توطئه‏ی گسترده بدون کمک و دخالت حلقه‏های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریکا ممکن و عملی است؟!