• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1371/06/24

دیدار کارگزاران نظام و میهمانان کنفرانس وحدت با رهبر انقلاب

در سالروز میلاد پربرکت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص) و ولادت ششمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفر صادق(ع) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان کشور، میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم هفته وحدت و آحاد امت حزب‌الله، نیاز بشریت امروز را به توحید و عدالت بیش از هر زمان دیگر دانستند.

در این دیدار که با ابراز احساسات و شادمانی و سرور حاضران همراه بود، مقام معظم رهبری در بیاناتشان بزرگترین گرفتاری بشر را در طول تاریخ، بی عدالتی دانستند و فرمودند: امروز هم بشریت گرفتار بی عدالتی است و حتی در کشورهائی که ادعای ترقی و پیشرفت در امور مادی دارند، بی عدالتی بین نژادها و قومیتها وجود دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه تعیین هفته ای بنام هفته وحدت در ایام پربرکت میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص)، بدلیل متوجه ساختن همه مسلمانها و حق طلبان عالم به مسئله مهم وحدت بوده است، فرمودند: امروز به معنای حقیق کلمه، وحدت کامل در بین ملت ایران وجود دارد. همه مردم ایران علی‌رغم تفرقه افکنی های دشمنان، با هم متحد بوده و در جهت اسلام، قرآن و حاکمیت دین حرکت می کنند. در کشور ما مذاهب مختلف مثل شیعه و سنی و نیز قومیت های مختلف مثل فارس، عرب، ترک، ترکمن، بلوچ و کرد با هم یکپارچه و یکدل هستند. ملت ما به برکت اسلام، یک ملت نمونه و یک الگوی موفق برای ملتهای مسلمان است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد اختلاف بین ملت ایران فرمودند: دشمنان اسلام قرنها است تلاش میکنند تا با تکیه بر اختلافات مذهبی و قومی بین ملت ایران، اختلاف ایجاد کنند و امروز این تلاشها بیش از گذشته ادامه دارد. لذا ملت ما باید هوشیار باشند و در مقابل این توطئه ها بایستند.

مقام معظم رهبری در ادامه سخنانشان بر اهمیت وحدت بین امت اسلامی به ملتهای مسلمان جهان تأکید کردند و خطاب به سران کشورهای اسلامی فرمودند: اگر سران کشورهای اسلامی به ملتهای خود میدان بدهند و آنها را نسبت به مسائل بین الملل اسلامی، آگاه کنند، همان وحدت و همدلی ای که امام بزرگوار ما بین ملت ایران ایجاد کرد، بین ملتهای اسلامی نیز ایجاد خواهد شد و در این صورت است که دیگر دشمنان جهانی اسلام جرأت نمی کنند ملت مسلمان و مظلومی همچون ملت بوسنی و هرزگوین را آنطور در فشار و محاصره قرار بدهند و سازمانهای بین المللی نیز نمی توانند از کنار جنایاتی که بر این ملت مظلوم میشود، براحتی بگذرند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن دعوت همه کشورهای اسلامی به وحدت و تشکیل یک مجموعه اسلامی، افزودند: تشکیل یک بلوک اسلامی برای همه کشورهای اسلامی ضروری و مفید است و همه کشورهای بزرگ و کوچک اسلامی از چنین اقدامی سود خواهند برد و تنها مستکبرین عالم همچون آمریکا از این اتحاد ضرر خواهند دید. ملت ایران، ملتی نیرومند و دولت ایران دولتی مستحکم است. این ملت در طول جنگ تحمیلی در برابر دنیای استکبار ایستاد و پیروز شد و اگر ما، مسلمانان و کشورهای اسلامی را به وحدت دعوت میکنیم، برای تقویت خود آنهاست.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان مسائلی را که اخیراً درباره جزیره ابوموسی مطرح شده است، یکی از توطئه های دشمنان جهانی اسلام برای ایجاد اختلاف بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه دانستند و فرمودند: امروز آمریکا، انگلیس و دیگر استعمارگران میخواهند بین ما وهمسایگانمان اختلاف بیندازند تا بتوانند حضور نامشروعشان را در منطقه خلیج فارس توجیه کنند. آنها نمی خواهند ما با دیگر برادران مسلمان همدست و همدل باشیم چراکه در اینصورت، آنها دیگر نمیتوانند به این کشورها زور بگویند و خواستهای خود راتحمیل کنند. شیوخ منطقه باید در مقابل این توطئه ها و تحریکات شیطانی هوشیار باشند و دوستان و دشمنان خود را بشناسند و از حوادث گذشته مثل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، عبرت بگیرند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخناشان پیام وحدت اسلامی را برای همه مسلمانان،‌مایه عزت، کرامت، صلح و آرامش دانستند و فرمودند:آروزی ملت اینست که یک میلیارد مسلمانان جهان با همبستگی و همدلی و با عزت و قدرت در سایه اسلام حرکت کنند.

بر پایه همین گزارش پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی،حجةالاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور طی سخنانی میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) را به محضر رهبر انقلاب اسلامی، مسلمان انجهان و ملت ایران تبریک و تهنیت گفتند. رئیس جمهور در سخنانشان وحدت اسلامی را تنها راه سعادت امت اسلامی دانستند و افزودند: متأسفانه در شرایط حساس فعلی، نغمه های تفرقه افکنانه ای را در منطقه خودمان شاهد هستیم. علی‌رغم اعلام صریح مسولان جمهوری اسلامی مبنی بر عدم تغییر مواضع ما نسبت به منطقه خلیج فارس، تلاشهای تفرقه افکنانه و تحریکات شیطنت آمیزی را مشاهده میکنیم که میخواهند بین ما و دیگر کشورهای اسلامی اختلاف و جدائی بیندازند. ما امیدواریم که مسئولان کشورهای همسایه ما در خلیج فارس و دیگر کشورهای اسلامی در این ایام مبارک به ندای وحدت‌طلبانه جمهوری اسلامی ایران پاسخ مناسب بدهند تا در شرائطی که مسلمانان درنقاط مختلف دنیا مثل فلسطین، بوسنی و هرزگوین، افغانستان، قفقاز و کشمیر با مشکلات مواجه هستند، با همدلی و همکاری یکدیگر از امت اسلام و منافع آنان دفاع و حمایت کنیم.