• ب
  • ب
  • ب
مرورگر شما توانایی چاپ متن با فونت درخواستی را ندارد!
1391/05/14

شب شاعران بیدل

کتاب «شب شاعران بیدل» در آستانه ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام منتشر شد.

این کتاب گزارش کامل مراسم شب شعر سال ۱۳۸۹ در حضور حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است و برای اولین بار سخنان منتشرنشده معظم‌له در این دیدار را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

مهمترین محورهای بیانات مطرح‌ شده عبارتند از: ظهور سبک جدید شعری در سال‌های اخیر، اهمیت و جایگاه شعر برای کشور، توصیه‌های رهبر انقلاب به شاعران و نظر ایشان درباره برخی از شاعران پیشکسوت مانند استاد قهرمان، فروغ فرخزاد، صاحبکار، شفیعی‌کدکنی و ...

«شب شاعران بیدل» در ۱۲۸ صفحه علاوه بر بیانات معظم‌له، شامل متن کامل اشعار خوانده‌شده، متن گفتگوی شاعران با رهبر انقلاب اسلامی در خصوص اشعارشان، بیوگرافی شاعران و تصاویر این دیدار است. فیلم کامل این دیدار نیز به کتاب ضمیمه شده است.

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از نخستین سال رهبری خود همه ساله یکی از شب های مقارن با پانزدهم ماه مبارک رمضان را که مصادف با میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام است را به دیدار با شاعران متعهد و متعلق به انقلاب اسلامی اختصاص داده اند.  و این کتاب که از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است؛ گزارش کاملی از دیدار 14 رمضان ۱۴۳۱ (۳شهریور ۱۳۸۹) است.

علاقه مندان برای تهیه کتاب میتوانند با شماره تلفن‌های ۶۶۴۸۳۶۹۵ - ۶۶۴۰۵۱۰۰ - ‌۶۶۴۱۰۶۴۹ -۰۲۱ تماس حاصل نمایند و یا به نشانی پست الکترونیک book@khamenei.ir مکاتبه نمایند.