1376/12/18

دیدار اعضای شورای عالی و مدیران ارشد صنعت بیمه کشور با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای عالی و مدیران ارشد صنعت بیمه‌ی کشور، از بیمه به‌عنوان یک پدیده‌ی نو و مطلوب برای کشور یاد کردند و اهمیت و ضرورت آن را در امنیت بخشیدن به فعالیت‌های بازرگانی، تجاری و صنعتی کشور و نیز جبران خسارت‌های وارده به مردم بر اثر حوادث ناگهانی و دفعی، مورد تأکید قرار دادند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار، قرارداد بیمه را یک عقد مشروع، مقبول و عقلایی دانستند و افزودند: بیمه، پدیده‌ی مهم و نوینی است که باید از آن به نفع کشور استفاده کرد. حوادث غیر قابل محاسبه، همیشه در کمین انسان‌ها و فعالیت‌های روزمره‌ی اجتماعی، اقتصادی و تجاری آن‌ها است؛ بنابراین مردم با صرف یک هزینه‌ی برنامه‌‌‌ریزی‌شده، می‌توانند یک خسارت محاسبه‌نشده و ناگهانی را در زندگی خود به‌راحتی جبران کنند.

حضرت آیت‌‌‌الله خامنه‌‌‌ای بر اهمیت تشویق مردم به قرار گرفتن در پوشش بیمه، تأکید کردند و فرمودند: بیمه، پدیده‌ی بسیار خوبی است که به کارهای اقتصادی جامعه نظم می‌دهد؛ از افراد ضعیف حمایت می‌کند و خسارت‌های غیر قابل محاسبه، ناگهانی و سنگین را نیز جبران می‌کند. بنابراین مردم باید مسئله‌ی بیمه را جدی بگیرند و آن را برای حال و آینده‌ی خود مفید بدانند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزایش میزان خسارت‌های پرداخت‌شده به مردم را در مقایسه با میزان درآمدهای بیمه، مثبت ارزیابی کردند و در پایان سخنانشان، موفقیت مسئولان و دست‌‌‌اندرکاران صنعت بیمه‌ی کشور را در خدمت هرچه بهتر و بیشتر به مردم آرزو کردند.

بر پایه‌ی همین گزارش، پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای همتی رئیس کل بیمه‌ی مرکزی ایران، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در جهت گسترش شبکه‌ی خدمت‌رسانی بیمه به مردم ارائه کرد و طی آن بر تمرکز صنعت بیمه بر تأمین خسارت‌های وارده به مردم، به جای تمرکز بر سودآوری فعالیت‌ها تأکید کرد.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی