news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1390/07/28

دیدار جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نهمین و آخرین روز سفر به استان کرمانشاه، در جمع مسئولان، مدیران و کارکنان دستگاه‌های مختلف استان، خدمت صادقانه و خالصانه در نظام اسلامی را، توفیقی الهی و باعث "جلب رضایت پروردگار؛ کمک به مردم و استحکام بیشتر نظام "دانستند و تأکید کردند: کیفیت کار مسئولان ملی و محلی در سراسر کشور میتواند موجب افزایش یا خدای نکرده کاهش آبروی نظام شود بنابراین مسئولین تا سر حد ممکن، کیفیت کار و خدمت افتخارآمیز خود را افزایش دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آمادگی همیشگی ملت را برای حضور در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب و کشور، شگفت‌آور خواندند و افزودند: زبان، برای تشکر از مردم واقعاً قاصر است و آنان با وجود مشکلات و کاستیهای موجود، همواره در دفاع از اسلام و انقلاب، از همه مسئولان جلوتر هستند.
ایشان، مجاهدت‌های مستمر مردم استان کرمانشاه، وفاداری آنان به اسلام و انقلاب و ابراز لطف و محبت عمیق آنان را، باعث سنگین‌تر شدن تعهد مسئولان کشور و استان دانستند و خطاب به مسئولان ملی و محلی افزودند: در هر جا هستید نقش خود را در خدمت به این مردم عزیز، شریف، نجیب و صبور، به بهترین وجه انجام دهید.
رهبر انقلاب اسلامی، ظرفیت‌های استان کرمانشاه را برای پیشرفت و توسعه خوب دانستند و افزودند: دولت نیز مصوبات مهمی برای عمران و آبادانی استان و دستیابی مردم به سطح ممتاز زندگی و رفاه داشته است که باید با همت دسته‌جمعی و کار گسترده همه مسئولان کشوری و محلی، بدرستی اجرا شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از قول مساعد هیأت وزیران برای پیگیری جدی و اجرای کامل مصوبات تشکر کردند و افزودند: مسئولان محلی نیز با انجام دادن تکالیف خود و جذب درست و عقلانی بودجه‌های تخصیص‌یافته، اجرای مصوبات را، بطور مستمر، پیگیری کنند تا حرکت عمومی و برنامه‌ریزی شده برای حل مشکلات استان بویژه مشکل اشتغال، همواره از شتاب لازم برخوردار باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی و تشکر از "صفا و محبت شیرین و بی دریغ"مردم استان و زحمات مسئولان محلی، از افراط مراکز مسئول در نصب عکس‌ها و تابلوهای تبلیغاتی در استان گله و خاطرنشان کردند: این‌گونه "تبلیغات هزینه‌بر و پُر‌رنگ و لعاب"، متناسب با شأن طلبگی ما و درخور نظام اسلامی نیست و از لحاظ علمی نیز اثربخشی مناسبی نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان استمرار توطئه‌های دشمنان ملت را نشان دهنده حرکت رو به جلو جمهوری اسلامی برشمردند و خاطرنشان کردند: لشگرکشی مداوم تبلیغاتی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی جبهه استکبار، دلیل روشنی بر حرکت پُرسرعت ملت ایران در مسیر تحقق اهداف و آرمان‌هاست چرا که اگر حرکت ملت دچار رکود و عقب‌ماندگی و ضعف شده بود دشمن این همه خود را به آب و آتش نمیزد.
ایشان با اشاره به بیداری اسلامی ملت‌های منطقه، استقبال و پیروی ملتها از گفتمان ملت ایران یعنی "گفتمان اسلام و پیروی از شریعت"را، نشانه توجه ملت‌ها به الگوی جمهوری اسلامی برشمردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: در این شرایط حساس که ملت ایران به الگو و نمونه‌ای برای منطقه تبدیل شده است همه باید مراقبت کنیم که چهره‌ای زیباتر، جذاب‌تر و هماهنگ‌تر از ایران عزیز در ذهن ملت‌های منطقه ترسیم شود تا تلاش مستمر دشمنان برای تخریب این چهره بیاثر بماند.
در ابتدای این دیدار استاندار کرمانشاه با اشاره به حضور درخشان مردم مقاوم و رزمندگان سلحشور استان کرمانشاه در ۸ سال حماسه دفاع مقدس گفت: چهره کنونی استان در پرتو خدمات نظام اسلامی، با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
آقای هاشمی با تشریح خدمات دولت نهم در عرصه‌های مختلف گفت: با وجود همه تلاش‌ها، استان درگیر مشکلات مختلفی است که با توجه به تأکید مکرر جنابعالی، انشاءالله با تحرّک جدی مسئولان و پیگیری و اجرای کامل مصوبات ویژه جلسه دیشب هیأت وزیران، گام‌های بلندی در زمینه حل این مشکلات برداشته خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با اشاره به منابع خدادادی و سرمایه‌های انسانی استان کرمانشاه، برنامه‌های دولت را برای ارتقاء شاخص‌های استان تشریح کرد.
آقای عزیزی تدوین سند پیشرفت جامع استان را از برنامه‌های ویژه دولت اعلام کرد و افزود: خدمت به مردم شریف و ولایتمدار استان، افتخار دولت است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی