پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1386/12/22

دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب در سالروز میلاد پیامبر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم سراسر کشور، انتخابات روز جمعه را آزمون عظیم ملی برای افزایش اقتدار و عزت ملت ایران و نظام اسلامی خواندند و تأکید کردند: ملت هوشیار و مصمم ایران با حضور پرشور و گسترده در این فریضه‌ی سیاسی-دینی، بار دیگر استکبار جهانی و به‌ویژه آمریکا را ناامید و سرخورده خواهد کرد و با انتخاب نمایندگان اصلح، متدین، امین، معتقد به عدالت اجتماعی، متنفر از فساد، طرفدار حقوق محرومان، مدافع منافع ملی و دارای مرزبندی روشن با دشمن، مجلسی قدرتمند، پایبند به ارزش‌ها و مبانی اسلام و مفید برای کشور و ملت تشکیل خواهد داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مخالفت استکبار با برگزاری انتخابات در ایران، حضور مردم در آن و انتخاب نمایندگان اصلح، علت اصلی تلاش بی‌وقفه و گسترده‌ی تبلیغاتی-سیاسی بیگانگان را برای جلوگیری از حضور پر‌شور ملت در انتخابات ۲۴ اسفند، دشمنی زورگویان جهانی با اسلام و جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: آنان درک کرده‌اند که ملت بزرگ ایران، میدان‌دار و پرچمدار روند بیداری و اقتدار امت اسلامی است. به همین علت با هر مسأله‌ای که زمینه‌ساز «عزت و رفاه و پیشرفتِ ایران و ایرانی» باشد، مخالفند.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری سخنان اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر صدور قطعنامه‌ی ضد ایرانی برای جلوگیری از شرکت مردم در انتخابات مجلس افزودند: کسانی که مدّعی دموکراسی هستند، به‌صراحت با دموکراسی و انتخابات در ایران دشمنی می‌کنند، چرا که می‌دانند مردم‌سالاری نظام اسلامی زمینه‌ساز قدرت و پیشرفت ملت ایران است، اما مردم آگاه و شجاع ایران همچون همه‌ی رویدادهای مهم پس از انقلاب، این بار نیز پرشورتر از گذشته در انتخابات شرکت می‌کنند و نقشه‌های زورگویان بین‌المللی را برای تضعیف نظام اسلامی و افزایش فشار به ایران خنثی خواهند کرد.
رهبر انقلاب اسلامی ایجاد تردید در مردم ایران را در زمینه‌ی خدمات بزرگ دولت و مجلس، یکی دیگر از اهداف تبلیغاتِ سیاسی بیگانگان دانستند و افزودند: مخالفان حضور ملت ایران در صحنه، در صددند درباره‌ی آزادبودن و صحت و سلامت انتخابات تردید ایجاد کنند، اما بنده بااطمینان کامل تأکید می‌کنم که انتخاباتی که تاکنون انجام شده، صحیح و درست بوده و انتخابات روز جمعه نیز همین‌گونه خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهم‌ترین مسأله در انتخابات مجلس هشتم را ضرورت حضور گسترده‌ی مردم خواندند و خاطرنشان کردند: این حضورِ تعیین‌کننده در «۳۰ سال اخیر» همواره مایه‌ی قدرت بیشتر کشور و دولت بوده و روزبه‌روز، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را زنده‌تر کرده است.
ایشان استحکام ایمان و دیانت را در دل‌های آحاد مردم از مهم‌ترین ارزش‌های انقلاب خواندند و افزودند: عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد، مردم‌سالاری دینی، تحمیل نکردن آراء فردی، حزبی، دولتی و غیره به ملت و آزادی انتخاب مردم در چهارچوب مقررات اسلامی از جمله‌ ارزش‌ها و مبانی انقلاب است و مجلس هشتم نیز به یاری پروردگار و همت و دقت مردم با توجه به همین ارزش‌ها شکل خواهد گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عملکرد متفاوت دوره‌های مختلف مجلس، درباره‌ی مسائل گوناگون از جمله انرژی هسته‌ای، ضرورت تأمّل و تدبّر مردم در انتخاب نامزدهای اصلح را خاطرنشان کردند و افزودند: آحاد مردم با هوشیاری، تحقیق و مراجعه به افراد خبره، مطلع و مطمئن نمایندگانی متدین، امین، طرفدار عدالت، مخالف با فساد، طرفدار محرومان، پایبند به خط امام و طرفدار ارزش‌ها و مبانی اسلامی به مجلس بفرستند و به کسانی رأی دهند که با افکار و اهداف دشمنان دارای مرزبندی روشن و مشخص هستند.
رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه اصل شرکت در انتخابات را دارای ثواب الهی دانستند و افزودند: البته دقت و تشخیص درست، اجر ثواب مضاعف را در پی خواهد داشت.
ایشان ابراز حساسیت مکرّر مقامات آمریکایی را درباره‌ی انتخابات مجلس هشتم از نشانه‌های نادانی آن‌ها برشمردند و افزودند: این مسأله موجب شده که ملت‌های مسلمان با حساسیت بیشتری انتخابات ایران را پیگیری کنند تا ببینند ملت ایران چگونه وارد این عرصه‌ی بزرگ می‌شود و چه کسانی را انتخاب می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری سخنان امام خمینی رحمةالله‌علیه مبنی بر نترسیدن از دشنام و اخم دشمن، افزودند: امام بزرگوار معتقد بود دشمنان ملت، بی‌جهت و بدون هدف از کسی تعریف نمی‌کنند و ملت هوشیار ایران، این سخن امام را همواره در خاطر دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت مرزبندی روشن مجموعه‌های سیاسی با بیگانگان خاطرنشان کردند: خوشبختانه به‌جز اقلیتی کوچک، مجموعه‌های سیاسی کشور درباره‌ی مبانی اسلام و انقلاب اتفاق نظر دارند، اما در مقابل دشمن، باید رودربایستی و ملاحظه را کاملاً کنار گذاشت و با روشن کردن مرزها، فقط ملاحظه‌ی خدا و ملت را کرد و این یک شاخص است.
ایشان افزودند: مردم در انتخاب نمایندگان مجلس این شاخص را نیز در نظر خواهند گرفت تا به یاری پروردگار و در پرتو «شور و شوق» و شرکت عمومی مردم، مجلس هشتم یکسره یا با اکثریتی قاطع، تبلور و تجسم واقعی آرمان‌های ملت و ارزش‌های اسلام و انقلاب شود و ضمن ادای وظایف گسترده و سنگین قانون‌گذاری و نظارت، راه را برای خدمت بیشتر دولت پرتلاش و خدمتگزار کنونی هموارتر کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، با تبریک حلول ماه مبارک ربیع‌الاول، ماه ولادت و هجرت نبیّ مکرّم اسلام، سراسر زندگی پیامبر اعظم را الهام‌بخش، درس‌آموز و نشاط‌آفرین خواندند و تصریح کردند: اگر مسلمانان در این گنجینه‌ی نهفته، تدبّر و تأمّل کنند و به سیره و درس‌های قولی و عملی پیامبر اسلام پایبند باشند، امت اسلامی به چنان موقعیتی در جهان می‌رسد که هیچ قدرتی توان زورگویی به مسلمانان و تهدید آنان را نداشته باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به صف‌آرایی علنی و صریح صهیونیست‌ها و دولت‌های زیر نفوذ آنان در مقابل اسلام و حملات سازمان‌یافته به شخصیت نبیّ مکرّم اسلام خاطرنشان کردند: نظام سلطه از توجه ملت‌های مسلمان به تعالیم پیامبر اعظم و نتیجه‌ی طبیعی آن، یعنی بیداری امت اسلامی و قدرت‌گرفتن جامعه‌ی یک میلیارد‌و‌پانصد میلیونی مسلمانان وحشت دارد. به همین علت پیامبر خاتم و رحمة‌للعالمین را آماج حملات تبلیغاتی خود قرار داده است.
ایشان جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار اسلام و عمل به تعالیم پیامبر برشمردند و تصریح کردند:‌ حقوق بشر، دموکراسی و انرژی هسته‌ای بهانه‌های آمریکا برای فشار به ایران است، اما مردم جهان ماهیت حقیقی دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی را درک کرده‌اند و با مشاهده‌ی فجایع غزه، فلسطین و عراق، آمریکا و اسرائیل را بزرگ‌ترین دشمنان بشر می‌دانند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مخالفت رسمی رئیس‌جمهور آمریکا با قانون منع شکنجه افزودند: مدعیان دفاع از حقوق بشر، رسماً پرچمدار شکنجه و شکنجه‌گری شده‌اند و همین واقعیات باعث شده است که شعار مرگ بر آمریکا که روزی فقط از ایران شنیده می‌شد، امروز به شعار مشترک ملت‌های مسلمان و بسیاری از ملت‌های غیر مسلمان تبدیل شود.
 
در این دیدار، قشرهایی از مردم شهرهای مختلف کشور، جمعی از عشایر سراسر ایران، شماری از خانواده‌های معظم شهدا و تعدادی از کاروان‌های راهیان نور حضور داشتند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی