news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1384/11/08

دیدار کارگزاران حج با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی  امروز در دیدار دست‌اندرکاران مراسم حج، ضمن قدردانی از آنان، تحول قلبی و فکری انسان را مهم‌ترین هدف حج دانستند و با تأکید بر لزوم بهره‌گیری صحیح از فرصت ارزشمند ایام حج افزودند: باید با فراهم‌کردن مناسب مقدمات و لوازم این سفر از ایام حج بیشترین استفاده برای اثربخشی معنوی و فرهنگی بر زائران انجام گیرد.
ایشان با تأکید بر این‌که اقبال روزافزون مسلمانان به نظام جمهوری اسلامی ایران ناشی از هویت انقلاب اسلامی و اندیشه‌ها و نام امام خمینی رحمة‌الله‌علیه است، خاطرنشان کردند: عمق عقبه‌ی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در میان ملت‌های مسلمان،  واقعیتی است که نباید در محاسبات سیاسی فراموش شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مواضع صریح رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسائل مهم جهان اسلام و آمریکا در افزایش اقبال ملت‌های مسلمان به نظام اسلامی مؤثر دانستند و تأکید کردند: امروز اگر مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران در میان ملت‌های مسلمان در هر کشور اسلامی حضور یابند، عمق سیاسی نظام اسلامی بیش‌از‌پیش مشخص خواهد شد.
 
در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی ری‌شهری -نماینده‌ی ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی- ضمن بیان گزارشی از کنگره‌ی عظیم حج، به برگزاری باشکوه مراسم برائت از مشرکان و برپایی هفت همایش بین‌المللی با حضور اندیشمندان جهان اسلام اشاره کرد و گفت: افزایش اقبال مسلمانان به جمهوری اسلامی ایران و گسترش نفرت از آمریکا، از جمله نکات درخور توجه در حج امسال بود.
آقای زرهانی -رئیس سازمان حج و زیارت- هم گزارشی از امور اجرایی حج امسال ارائه کرد.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی