news/content
1382/07/30

دیدار نخست‌وزیر پاکستان با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار میر ظفرالله خان جمالی نخست وزیر پاکستان، از این کشور به عنوان کشوری دوست و برادر یاد و تاکید کردند : روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سیر صعودی داشته است و این روند باید تقویت شود.رهبرمعظم انقلاب تاکید کردند : علائق و روابط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از روابط سیاسی است و ریشه در علائق فرهنگی، دینی و تاریخی دارد .
مقام معظم رهبری با یاد آوری وضعیت کنونی دنیای اسلام و فشارهاو تهدیداتی که متوجه ملتهای مسلمان به خصوص ملت‌های افغانستان، عراق و فلسطین است، لزوم نزدیکی بیش از پیش کشورهای اسلامی را خاطر نشان کردند و افزودند: دشمنان و در راس آنها آمریکا از نزدیکی کشورهای اسلامی با یکدیگر هراس دارند و همواره در تلاش برای ایجاد تفرقه هستند که کشورهای اسلامی باید با حفظ هوشیاری در جهت مخالف خواسته دشمنان حرکت نمایند.

در این دیدار که آقای عارف، معاون اول رییس جمهور نیز حضور داشت؛ آقای میر ظفرالله خان جمالی ضمن ارائه گزارشی از مذاکرات انجام شده در تهران، گفت: روابط ایران و پاکستان فراتر از مسائل اقتصادی و تجاری است، و ما اطمینان داریم روابط دو کشور در آینده مستحکم ‌تر خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به وضعیت مسلمانان در جهان و فشارهایی که بر آنان وارد می‌شود، تاکید کرد: بر همین اساس کشورهای اسلامی باید در جهت اعتمادسازی و نزدیکی بیشتر گام بردارند.

 

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی