1383/05/22

انتصاب آیت‌الله هاشمی شاهرودی به ریاست قوه قضائیه

بسم الله الرحمن الرحیم
آیت الله آقای حاج سید محمود هاشمی شاهرودی دامت تاییداته
با پایان گرفتن یک دوره پنجساله از مسوولیت جنابعالی در راس قوه قضاییه که در آن تلاش متراکم و خدمات ارزشمندی مشهود گردید، به موجب اصل یکصد و پنجاه و هفت قانون اساسی، این مسوولیت را برای یک دوره دیگر به جنابعالی محول می کنم.
بی گمان برای رسیدن به دادگستری مطلوب نظام اسلامی که در آن عدل و انصاف ، قاطعیت و قانون، دانش و هوشمندی ، اصلاح و تهذیب ، سنجیدگی و سرعت، درستکاری و امانت، همه در هم تنیده و به هم آمیخته است، هنوز مجاهدتی برنامه ریزی شده و فشرده لازم است و اینجانب امید و انتظار دارم که با پیوستن این دوره به مدت مسوولیت شما ، راه بیشتری بدان سو طی شود.
توصیه های اینجانب همان است که در حکم پیشین آمده و بر آن تاکید می ورزم. ثبات تشکیلات، زمانبندی و اجرایی کردن برنامه تدوین شده، پرورش عناصر کارآمد و مومن ، سپردن سررشته های اساسی به افراد شایسته و کاردان، اهتمام به مبارزه با فساد، بهره گیری از نظر و مشورت نخبگان قضایی ، افزایش تعامل با دیگر قوا، اولویت های قوه قضاییه در این دوره است.
مدیریت عالم مجرب و هوشمندی چون جنابعالی که از چهره های برجسته کشور می باشید، تحقق این خواسته ها را تضمین خواهد کرد . ان شاالله.
توفیقات شما را از خداوند متعال مسالت می کنم.
والسلام علیکم و رحمه الله
سید علی خامنه ای
1383/5/22

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی