93/ 2/ 1

صفحه اصلی

اخبار

بيانات

پيام‌ها و نامه‌ها

احکام واستفتائات

دروس

دیدگاه‌ها

آثار و کتب

خاطرات و حکايات

صوت و تصوير

ویژه نامه

زندگی نامه

امام خمينی

» جستجوی پيشرفته

 

اخبار

آرشيو تاريخی

رهبر معظم انقلاب با نيروهاي ارتش ، سپاه ، بسيج و نيروي انتظامي استان همدان ديدار و گفت و گو کردند

18/ 04/ 83

زندگي کردن جامعه بشري درصلح و آرامش خواست حقيقي نظام اسلامي است

مراسم مشترک نيروهاي ارتش ، سپاه ، بسيج و نيروي انتظامي استان همدان صبح امروز با حضور فرمانده معظم کل قوا در پايگاه سوم شکاري شهيد نوژه برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم پس از نواخته شدن سرود جمهوري اسلامي ايران حضرت آيت الله خامنه اي در مقابل يادمان شهيدان به شهداي سرافراز انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اداي احترام کردند. فرمانده کل قوا سپس از يگانهاي مستقر در ميدان سان ديدند و جانبازان شرکت کننده در مراسم را مورد تفقد قرار دادند.

فرمانده کل قوا در سخناني در اين مراسم، با تجليل از شهيدان حماسه ساز دفاع مقدس از جمله شهيدان تيزپرواز پايگاه سوم شکاري همدان تاکيد کردند: نيروهاي مسلح با درس آموزي از ايثار، هوشياري و پايداري اين شهيدان گرانقدر راه بسيار پرافتخار آنان را که راه عظمت ايران و اسلام است، ادامه مي دهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي زندگي کردن جامعه بشري درصلح و آرامش را خواست حقيقي نظام اسلامي و ملت ايران برشمردند و خاطرنشان کردند: متاسفانه قدرتهاي زياده خواه جهاني براي تحقق منافع نامشروعشان دنيا را آلوده خون و نفرت و خشم کرده اند و نمي گذارند بشريت روي صلح و آرامش را ببيند.

ايشان با اشاره به تهديدهايي که از ناحيه مراکز استکباري متوجه منطقه خاورميانه و آسياي غربي است، افزودند: در چنين اوضاعي، هر ملتي که در صيانت از کيان و عزت و هويت خود غفلت کند نابود خواهد شد و ملت ايران و نيروهاي مسلح کشور با درک اين واقعيت حتي لحظه اي دچار سستي و غفلت نشده و نخواهد شد.

فرمانده کل قوا، ارتش، سپاه، بسيج و نيروي انتظامي را اجراء مکمل مجموعه دفاعي ملت ايران خواندند و افزودند: ممکن است تا سالها هيچ تهديد نظامي متوجه کشور ما نشود اما مجموعه دفاعي قدرتمند جمهوري اسلامي ايران بايد ضمن حفظ وحدت و همدلي با ارتقاء مستمر آمادگي هاي خود همواره آماده دفاع از کشور و ملت باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي تسليم نشدن در مقابل زورگويان جهاني را عامل عزيز بودن جمهوري اسلامي ايران در چشم ملتها برشمردند و افزودند: پايداري ملت ايران، نظام اسلامي را در دل قدرتهاي جهاني پرابهت ساخته و دشمني بي پايان آنها را به دنبال آورده است که استقامت و سرافرازي به يمن وحدت و اقتدار ملت ايران همچنان ادامه خواهد يافت.

در اين مراسم سرلشگر سليمي فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد: ارتش و سپاه پاسداران در چارچوب استراتژي دفاع بازدارنده و مقتدرانه، از آمادگي کامل برخوردارند.

سرتيپ دوم خلبان کاشاني فرد فرمانده پايگاه سوم شکاري هم در گزارشي از وضع نيروهاي مسلح استان همدان اعلام کرد: نيروهاي ارتش، سپاه ، بسيج و نيروي انتظامي با حفظ وحدت و همدلي وظايف دفاعي خود را مقتدرانه انجام مي دهند. در پايان اين مراسم يگانهاي حاضر از مقابل فرانده کل قوا رژه رفتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنين در جمع خلبانان و فرماندهان پايگاه سوم شکاري شهيد نوژه همدان ، با تجليل از نقش تعيين کننده نيروي هوايي ارتش و 8 سال دفاع پيروزمند ملت ايران افزودند: نيروي هوايي در پيوستن به انقلاب و نيز در تشکيل جهاد خودکفايي پيشتاز و پرچمدار بوده است.

فرمانده کل قوا، با اشاره به ساخت جنگنده صاعقه در نيروي هوايي، ارتقاي آمادگي هاي دفاعي و پيشرفتهاي کيفي نيروي هوايي را ناشي از ايمان و همت و اراده برشمردند و افزودند: اين روند افتخارآميز با گامهاي بلندتري ادامه خواهد يافت.

در اين مراسم سرلشگر سليمي فرمانده کل ارتش با اشاره به افتخارات پايگاه شهيد نوژه در دفاع مقدس، آمادگي نيروهاي مسلح را براي دفاع از اسلام و انقلاب و ايران اعلام کرد.

سرتيپ پرديس فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي نيز در گزارشي از فعاليتهاي اين نيرو گفت: ساخت هواپيماي صاعقه که پرواز آزمايشي آن با موفقيت انجام شده است ، تعميرات اساسي انواع هواپيماهاي نظامي ، بازسازي انواع سامانه هاي موشکي و هواپيمايي با استفاده از فناوريهاي روز و استفاده هر چه بيشتر از توانايي هاي دانشگاهها و بخش صنعت از جمله فعاليتهاي نيروي هوايي است.

امروز همچنين جنگنده صاعقه که بدست متخصصان توانمند نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ساخته شده است در حضور فرمانده کل قوا با موفقيت پرواز کرد.
مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی - دفترحفظ ونشرآثارحضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای (مدظله العالی)