93/ 1/ 27

صفحه اصلی

اخبار

بيانات

پيام‌ها و نامه‌ها

احکام واستفتائات

دروس

دیدگاه‌ها

آثار و کتب

خاطرات و حکايات

صوت و تصوير

ویژه نامه

زندگی نامه

امام خمينی

» جستجوی پيشرفته

 

اخبار

آرشيو تاريخی

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار پرشور هزاران تن از دانش آموزان

26/ 06/ 82

مستکبران عالم در عکس العمل به پيشرفت عظيم ملت ايران ، به ايجاد جنجال پرداخته اند

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار پرشور هزاران تن از دانش آموزان تاکيد کردند جوانان و نوجوانان عزيز ، شاداب و پرنشاط کشورپاره هاي دل ملتند و در پرتو استعداد جوشان ، تلاش بي وقفه علمي و " ايمان و پاکدامني" فرداي شکوهمند ايران مقتدر را رقم خواهند زد .

حضرت آيت الله خامنه اي دراين ديدار که صبح امروز برگزار شد ، برخورداري از جوانان و نوجوانان" پرشور و خوش استعداد و اهل فکر و تحليل " را امتياز برجسته و افتخار ملت ايران برشمردند و خاطر نشان کردند : دشمنان اسلام و ايران درکانون تلاشهاي خود ، سعي مي کنند " درس و دانشگاه و مدرسه و معلم " دراين کشور نباشد تا نسل جوان ما در ساختن " ايراني آباد و آزاد و مومن " ، ناکام بماند اما جوانان و نوجوانان عزيز مادر پرتو کار تلاش هوشمندانه و مومنانه ، و درس و تحقيق و مطالعه ، در فردايي نه چندان دور ، ايراني چنان پر عظمت و مقتدر مي سازد که دشمن از زورگويي به اين ملت و شکست دادن اين کشور نااميد شود.

ايشان با انتقاد از کساني که با زبان يا قلم از انحراف نسل جوان سخن مي گويند افزودند : اينگونه افراد با چشم پوشي از شور و شعور جوانان کشور ، خطاها و اشتباهات معدود برخي جوانان را بزرگ مي کنند و همانگونه که دشمن مي خواهد حرف مي زنند .

حضرت آيت الله خامنه اي درتبيين زمينه ها و عوامل آينده پر فروغ ايران ، موقعيت بسيار حساس جغرافيايي ايران ، تاريخ پرشکوه و پرافتخار کشور ومنابع و ذخائرطبيعي سرشار ايران را ياد آور شدند و افزودند : ملت ما از لحاظ انساني نيز از با استعداد ترين ملل جهان بشمار مي رود بگونه اي که متوسط استعداد ايراني از متوسط جهاني بيشتر است . ايشان با ذکر جلوه هايي از استعداد سرشار جوانان ايراني از جمله دستيابي دانشمندان کشور به فناوري پيشرفته هسته اي افزودند : قدرتمندان جهاني ، دانش هسته اي را جزو محرمانه ترين علوم قرار داده اند و اجازه نمي دهند کسي به آن دسترسي پيدا کند ، اما جوانان انديشمند و با هوش ايران ، اين کار بزرگ را انجام دادند و مستکبران عالم در عکس العمل به اين پيشرفت عظيم ملت ايران ، به ايجاد جنجال پرداخته اند .

ايشان توليد و تکثير سلولهاي بنيادي را از ديگر جلوه هاي استعداد و تلاش جوانان با ايمان و غيرتمند ايران برشمردند و خاطر نشان کردند : اين دستاوردهاي ستايش برانگيز ادامه طبيعي افتخارات بيادماندني و شگفت انگيزي است که رزمندگان دلاور و استراتژيستهاي نظامي جوان ما در 8 سال دفاع مقدس آفريدند و در پرتو حماسه هايي همچون آزاد سازي خرمشهر و فتح فاو ، ژنرالهاي پيرارتش بعثي و حاميان آمريکايي و اروپايي آنها را به زانو در آوردند .

رهبر معظم انقلاب اسلامي پيروزي انقلاب اسلامي در ايران را زمينه ساز بروز و ظهور استعداد هاي جوشان جوانان اين سرزمين خواندند و خاطر نشان کردند : ايران عزيز ما در دوران ستم شاهي بهشت غارتگران جهاني بود اما ملت ايران با تکيه بر اسلام و تشکيل نظام اسلامي ، بزرگترين مانع را در مقابل نفوذ خائنانه بيگانگان و حاکميت نامشروع افراد فاسد ايجاد کرد و با قرار دادن اسلام در جايگاه واقعي خود يعني " برنامه زندگي مردم واداره و مديريت جامعه " ، قدرت هاي ظالم جهان رابه شدت بيمناک ساخت و ضمن دادن درس پايداري به ملت ها زمينه ساز آينده روشن ايران شد .

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين زندگي در ايران و دردامان پرمهر نظام اسلامي را موجب افتخار جوانان کشور برشمردند وبا اشاره به تقارن مبارک مبعث نوراني نبي اکرم (ص) با آغاز سال تحصيلي ، براي دانش آموزان و دانشجويان در سال تحصيلي جديد آرزوي موفقيت کردند .

در آغاز اين ديدار آقاي حاجي وزير آموزش و پرورش با اشاره به شور واشتياق دانش آموزان براي عمل به توصيه رهبر معظم انقلاب در مورد ارتقاي سطح علم و تحصيل جوانان و نوجوانان گفت: تلاش مي کنيم با تاسيس مراکز پژوهشي ، ايجاد شهرک هاي علمي و ترويج فضيلت و اخلاق نسل جوان و نوجوان آمادگي بيشتري براي ايفاي وظايف سنگين خود پيدا کند .

حجه الاسلام حاج علي اکبري نماينده ولي فقيه در اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان سراسر کشور نيز در اين ديدار با اعلام ايجاد جنبش دانش آموزي درسال تحصيلي جديد گفت : اين جنبش پر اميد و پر حرکت ، با سپاه آمريکايي و صهيونيستي " جهل و ناداني و وادادگي و انفعال " مقابله مي کند و با پايه گذاري جنبش نرم افزاري در مدارس و افزايش شادابي و نشاط واميد ، عدالت خواهي و روح انقلاب را در نسل جوان و نوجوان تقويت مي کند .

در اين ديدار هزاران تن از اعضاي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان سراسر کشور ، اعضاي مجلس دانش آموزي ، خبرگزاري دانش آموزي و انجمن دانش آموزي دوستي ايران و فلسطين حضور داشتند .
مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی - دفترحفظ ونشرآثارحضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای (مدظله العالی)